Rokio

Jaký je opak zločinu obecné ohrožení?

Opak vraždy je záchrana lidského života. Co je opakem obecného ohrožení?

Podle mě člověk udělá opak, pokud vyrazí do města a bude konat jen dobré skutky, plnit úkoly občanů, dávat lidem dary a každého samou láskou obejme.

Nejlepší odpověď
Smack

Jsou to policisté, hasiči, záchranka atd.

Další odpovědi
Postmaster

Není zde zlo a dobro jsou zde jenom chyby a správně

aliendrone

Neuvažuješ konzistentně, opakem vraždy NENÍ „záchrana lidského života“ ani náhodou, mnohem blíže k pravdě bys byl, kdybys řekl že je jím POROD. (Víš, opakem VZÍT život je DÁT život, nikoliv „již existující život udržet/zachovat“). ;) :)

Takže opakem „obecného“ je konkrétní (určitý) a opak „ohrožení“ nastuduj sám, zkrátíš tím čas strávený dumáním u přechodu pro chodce a kdoví, možná se při tom ještě něčemu přiučíš. ;) :)

Dochy

Jsou pojme, ke kterým jednoznačné opaky nejsou. I u té vraždy je to hodně pochybné.

Lgee

Sám sis odpovědel.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.