12kolemjdouc

Jaké existují ve světě mezi zeměmi spory, které by mohly vést k válečnému konfliktu?

Odpovědi
Pepa25

Těch je bohužel spousta. Na prvním místě to jsou spory, které byly v minulosti řešeny válkou, která skončila (nebo je příměří), ale současný stav pořád považuje některá ze stran za nespravedlivý nebo dočasný …

Smack

Jedině ten ping pong za vodou od USA.

Disraeli

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vyhl%C3%A1%C5%A­1en%C3%AD_v%C3%A1lky
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/V%C3%A1le%C4%8Dn%C3%A­9_pr%C3%A1vo
https://www.e­pravo.cz/top/clan­ky/pravidla-valky-15586.html

Důvod? Lidskost, omezenost, egoismus a různé negativní vlastnosti charakteru. Diktátoři, ale taky i demokratičtí kok*tci ve vedení. Prezident, premiér, strana a vládní představení. Hlavně prezident nebo premiér.
Politici se neustále cítí ukřivděni, že na ně někdo útočí (na ně nebo vyloženě na stát, či národ). Záminku (a oprávnění) k válce si můžou i vytvořit nebo sugerovat.
Teoreticky pokud by došlo třeba ke 3. světoé nebo jaderné válce, podle mě nabudou na vině ani diktátoři, jako spíš oni „demokratičtí“ vůdci po vzoru Ameriky. (Biden, Trump nebo nějaký takový nový prezident, chovající se jako umíněné, nevychované děcko.. Tím vůbec nijak nehájím diktátory, ale prostě… na to, že oni jsou diktátoři – prostě hajzli – tak si myslím, že je pravděpodobnější, že nějaký takový konflikt začne nějaký vůl, co se ohání demokracií).

Ametyst

Migrace a tím porušení jakékoliv sociální i ekonomické rovnováhy. Netolerantní náboženství, které bojuje písmem i mečem. Slabost a korupce politiků, kteří pracují proti vlastním obyvatelům

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.