Matiselis

Jaký alkoholický nápoj vychází nejvýhodněji z hlediska poměru cena (nejnižší)/podíl alkoholu (nejvyšší)?

Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Pepa25

  1. Domácí pálenka nebo vlastní víno (náklady nepočítám)
  2. Domácí pálenka z oficiální pálenice (daň + vypálení cca 300–350 Kč /1 l 100%)
  3. krabicové víno (35 Kč za 10% alkohol = cca 350 Kč za 100%)

Další odpovědi
Drap

Za takovýchto podmínek jednoznačně vítězí denaturovaný líh. Sice nechutná, ale vítězí.

dubraro

Víno, protože se z něj neplatí spotřební daň.

EKSOT123

Jo, proto taky alpu denaturují, aby to lidi nepili. 70%. Jinak by byly regály v obchodech asi vymetené.