Boy 13

Jakou vodu je vhodné pít?

Je zdravé pro ledviny a močový měchýř pít jenom neperlivou vodu, nebo jemně perlivá voda může ledvinám ublížit? Děkuji.

Nejlepší odpověď
marci1

Voda s bublinkami je pro organismus hůře stravitelná, ale neubližuje. Na ledviny má CO2 mírně diuretický, tedy močopudný účinek, což nepatrně zvyšuje vylučování některých minerálů, a trochu to zvyšuje ztrátu tekutin, které jsme pitím chtěli doplnit.
Navíc přispívá k většímu okyselení organismu. To určitě není příliš vítaný jev, zejména s ohledem na to, že jídelníček spousty z nás obsahuje přemíru sacharidů a při jejich trávení často dochází ke kyselým reakcím. 🙂
https://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/clanek/voda-s-bublinkami-je-pro-organismus-hure-stravitelna-ale-neublizuje-40229813

Další odpovědi
CentraG

Pitnou.

elkon

Neperlivou. Kysličník uhličitý někdy nepůsobí příznivě v organismu.

Kepler

Perlivá vida, ani živá vína (šampáńo ani sycená vína) ještě nikomu neublížila. Mně naopak pomohla k oživení a urychlení trávícího traktu kdykykoliv jsem se potřeboval vyrazit z domova. Zavčasu jsem se vyprděl, vykrkal a pak už byl jen klídek

aliendrone

Zásadně tu od firmy, jejíž akcie vlastníš. ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.