Complex

Jakou máte zkušenost s kazetovým enkodérem?

Odpovědi
klob1

Přímo nemám, ale kdysi něco podobného měli v Makru a ještě to mělo MP3. Takže kazety a MP3, USB na propojení s PC. Sice mě to velmi lákalo, už z důvodu velké sbírky kazet, ale nebylo zakoupeno. Cena přesně teď nevzpomínám, nevím. Myslím, že to bylo nějak kolem 300kč? Nebo maličko více.

Brblal

Já sám jsem si koupil před asi 20 lety kvalitní stolní dvoudeck na 2 audio kazety, ale nepoužívám ho, jen mi tu stojí. Kazety nějaké mám (asi 20 ks) ale skončí asi v odpadu – nikdy jsem si žádnou nepřehrál. Také mám kvalitní tuner s RDS ale také ho nepoužívám.
Mám malé dig. rádio VKV a na něm poslouchám oblíbené pořady.
Jinak mám internetové rádio a to hlavně poslouchám (např. ČRo 1/2/6 a Radio Povídka atd).
Jinak nechápu, proč si někteří lidé dnes (2019) kupují gramofony na vinylové desky?

autacek

Nepoužívám, ale pro historické audionahrávky (dochovaly-li se vám takové) to může být fajn pomocník.

Edison

Brtblal… Hluchej nepochopí… Ani ten, kdo neumí číst. Ono je to poměrně hluboce probíráno v mnoha článcích i na netu. Takže stručně: Ten zvuk je prostě jinej.

Brblal

Rozumím, díky. Jinak já upřednostňuju jinou kvalitu, nesnáším praskání a šum. Nezdůrazňuji basy a podobně, nemám ekvalizér, poslouchám na rovné bedny, takže nemám zdůrazněné ani výšky ani hloubky.

Edison

To je pak těžký. Bych chtěl ty „rovný“ bedny vidět. Každý repro má charakterisktiku a rezonanci. Bednou lze některý věci eliminovat, ale je to za šílení peníze. Frekvenční odbočky maj zásadní problém, a tou je vznik fázových posunů pro různé frekvence. Z části se dá řešit zpožďovacími obvody, ale to je další zařízení. Šum a praskání není to, o čem tu píšu.

aliendrone

No, já bych to moc nehrotil s ohledem na to, jak s přibývajícím věkem slábne citlivost sluchu. Někdo ani v nejlepším období neslyší frekvence 18kHz+, natož třeba v padesáti. ;) :)