prejtsezelim

Jaké výhody nám přinese destrukce vztahů s Ruskem?

Nejlepší odpověď
anonym

K detrukci vztahů nedochází, ono se to časem zase uklidní. Samozřejmě, když se oslabí nějaký vztah na mezinárodním poli, je to špatně i v případě Ruska.

Plyn a ani ropu nepřiškrtí, protože z toho mají obrovský kšeft, je to takové bububu od ruského medvěda, ale dobře ví, že to nemohou z ekonomických důvodů udělat.

Další odpovědi
Edison

Žádné. Spíše nevýhody. Stejně, jako destrukce vztahů s kýmkoli.

Hufnágl

Spíše nevýhody. Přiškrtí kohouty ropy a plynu!

Drap

Nenacházím ani jednu výhodu.

orwell

Jenom velmi nerozumný člověk si přeje horší vztahy s RF. Spíš těmito činy plníme přání „někoho“ jiného. Pamatuji se na událost před už více lety (ale ne zas tak moc), kdy si Frau Merkel potřásala rukou s Putinem a spřádaly se plány na spolupráci a vcelku nadějnou budoucnost Evropy. Toho se však jistá země za velkou louží nesmírně zalekla a musela tomu udělat přítrž. Na základě odposlechů Merkelové, proti kterým se po jejich odhalení zprvu velmi ohradila (dalo by se říct, že přímo prudce naštvala) byl na ni vytvořen mocný zákulisní tlak, který vyústil až k vytvoření proamerické loutky. Další události není třeba komentovat.

Ametyst

Nevýhody. Všechny ksefty s Ruskem převezmou Němci a Francouzi. Nám bude z EU řečeno, ze máme Rusko bojkotovat.

dr.luha

Jedná se především o dostavbu jaderných elektráren. Kampaň je řízena pro americkou stranu.

anonym

Rusové na destrukci začali pracovat tím že obsadili Krym a po uvalení sankcí rozjeli masivní zpravodajskou kampaň jejíž součástí jsou všemožná „fake news zpravodajská média“ za každou cenu obhajující ruské zájmy systematickou manipulací pravdy, s cílem instituce Evropy oslabit natolik že se už neshodnou na dalším pokračování protiruských sankcí.

Představte si hypoteticky takový mladý manželský pár, typického ožralu a tyrana který doma mlátí svou ženu no a vedle toho domácí puťku a ženušku, která jeho návaly vzteku nejen nechá líbit, ale neustále je omlouvá a snaží se s ním vycházet v dobrém. Proč bychom jako Evropa měli být neustále v roli téhle domácí puťky a neměli bychom si otevřeně už přiznat, že vztahy s gaunerem jsou prostě takové jaké reálně jsou. Rusko nás vnímá jen jako mediální bojiště, dělat si iluze, že jsme pro ně partner je bláhové a když jsme si v minulosti tyto iluze dělali Rusko nám dokázalo ukázat kde je naše role a jak si to „partnerství“ představuje: „my budeme doporučovat a vy budete dle doporučení přesně konat“.

Vojta24

Hufnágl: … aha, takže bychom je raději měli beze zbytku poslouchat, aby nás náhodou nezačali vydírat omezením dodávek těchto surovin. Tak si to myslel ?

Celé tohle vlákno je jen o ZTRÁTĚ PAMĚTI. Prostě jste všichni zapomněli nebo možná už ani nezažili, jak rusové fungují a čeho se na našem území dopouštěli, když se s nimi naše politické vedení paktovalo, smutné.

Kryšpín

Ministr prohlásil proti Rusku přitvrdíme a já dodám oni si to zasluhují až elitní starostové uvedou do pohotovosti MP tak teprve poté bude mít Putin bobky.

Hufnágl

Vojta24
Já netvrdím, že bychom měli Rusy poslouchat na slovo, ale mám za to, že Rusko může být náš strategický partner v obchodování, ve zdravotnictví, v zásobování s různými komoditami, třeba i tou ropou. U nás byly uvaleny proti Rusům sankce, ale například Německo, které je také součásti EU, s nimi oklikou obchoduje. My nemůžeme prodat Rusku ani šroubek, ale Německo prodá výrobky, které naši lide smontovali za mrzký peníz.

anonym

Rozlišujme Petrohrad a Moskva (tedy vyspělé a konkurenceschopné oblasti) vs samotné Rusko.

Edison

Naprosto souhlasím. Jsou to otevřené trhy. A nejsme jediní, kdo si to uvědomuje. My tady řešíme klesající poptávku po nových autech, země EU začínaj řešit šrotovné, čili jak vytáhnout další peníze nejen ze spotřebitelů, ale prostřednictvím rozpočtů všem daňovým poplatníkům jen proto, aby nestoupla nezaměstnanost a tím nedošlo k dalším nákladům na další nezaměstnanost… při tom tam je tak říkajíc „pole neorané“ pro nejen naše obchodníky. Zatím to spíš totiž vypadá, že slepě posloucháme diktát západu, ohýbme před Západem pokorně hřbet, kolikrát jsme papežštější než papež… a co na tom, kolikrát nát se věhlasný Západ nechal v bryndě? A ne jen to. Dráždit bosou nohou hada, strkat medvědovi hlavu do tlamy fakt moc prozíravé není. To je, Vojto, taky o paměti…