katollik

Jaké vlastnosti by musel mít virus, který by byl schopen vyhubit náš druh na planetě?

Nejlepší odpověď
katalyzator

Vysoká infekčnost, dlouhá inkubační doba, rezervoárový hostitel v přírodě… a úplně nejvíc rafinované by od něj bylo kdyby měl vliv na fertilitu – že by třeba dokázal nakaženého jedince sterilizovat :)

Další odpovědi
Kelt

To je těžké takto říci. Může se třeba vázat na hemoglobin místo kyslíku jako CO a člověk se udusí. Ale na to by se našel lék nebo opatření. Musel by asi napadnout více orgánů. Nejúčinnější by byl v případě, že poruší nějaké vazby v DNA. A musel by mutovat tak, že by byl účinnější než vakcína.

zbyndo

Žiaden vírus nemá šancu proti súperovi ako je človek. Takže nikdy nebude vírus, ktorý by vyhubil náš druh. Naš druh sa vie vyhubiť sám

led

likvidačné

hapiky

Je to úplně jednoduché: Stačil by obyčejný virus, na který bychom nikdy nenašli protilátku či lék a z kterým by si lidský organismus sám neporadil.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.