Anonym 12345

Jaké uplatnění (povolání, plat..) najdu s těmito obory? Angličtina, matematika, biologie, zeměpis, dějepis, informatika

Odpovědi
Drap

Pokud máš ze všech uvedených oborů vysokou školu, nebo doktorát, najdeš uplatnění téměř v kterémkoli oboru a i s dobrým platem.

DoTazatel

Jen upravím Drapa: Pokud máš ze všech uvedených oborů vysokou školu, nebo doktorát, fakt to neznamená, že automaticky najdeš uplatnění téměř v kterémkoli oboru a už vůbec né s dobrým platem.
(Těch pár vysokoškoláků, co já znám, pracují v kauflandu a lídlu za kasou na plný úvazek, jedna další pracuje ve skladu ve firmě jako dělnice, další dělá sice v kanceláři – ale tu práci by dostala i kdyby měla „jen“ SŠ, možná i bez ní. A to protože se nedokázali uplatnit, nikdo je nechtěl zaměstnat. Alespoň ne na těch tzv. „dobře placených místech.“ A popravdě se někteří ani nesnažili hledat něco lepšího). Ale faktem je, že všichni mají VŠ a žádné uplatnění… nic není zaručené.

Nemluvě o tom, že to je hlavně o snaze, schopnostech a vlasntím prosazení jedince (nehledě na školu) — to jak v životopise, na pohovoru, v práci, ve vztazích, v životě… všude.

„Dobře se uč, udělej vysokou školu a budeš mít dobrou prácí.“ To je kec, který vážně neplatí, a kterým akorát neúspěšní rodiče balamutí svoje děti (protože si myslí, že to tak funguje) anebo učitelé na ZŠ, SŠ, protože ti jim to musí říkat, když jsou to učitelé. Navíc tito neúspěšní rodiče nyní svalují svůj neúspěch na všechno – např. na minulý režim a hlavně na to, že „se ve škole neučili.“ Pravdou je, že jsou tam kde jsou jen kvůli sami sobě, ale ne proto, že se neučili nebo nemají školy, ale protože jsou líní, nesnaží se a neumí přijmout (plnou) zodpovědnost za svůj život, své rozhodnutí a své chyby.
Škola nikomu nic nezaručí a určtě ne doboru práci a pohodlný život. Že je někdo úspěšný absolvent škol, byl třeba i premiantem a má 10 titulů, tak to samo o sobě ještě nic neznamená (a nic nezaručí).