Retko

Co vás vyruší ze soustředění?

Chtel bych vas poprosit, abyste nespechali s odpovedi a zamysleli se a vytvorili seznam veci, co vas vyrusuje od soustredeni nebo co si myslite, ze by ostatni mohlo vyrusovat. Budte mene i vice konkretni. Ja jsem si seznam vytvarel asi 2 hodiny postupneho doplnovani. Pokud ale dame hlavy dohromady, muzete toho vypsat vice, coz nam posleze pomuze tyto distrakce eliminovat.

Par prikladu:

Email
Hluk
Socialni site jako Facebook
Premysleni nad… (tady je toho hodne)
Lide okolo
Hudba
Televize
Mobil
Chtic
atd.atd.

Diky

Odpovědi
Kelt

Chápu, na co se ptáš, ale nevím proč. Co člověk, jiný názor. Pokud chceš na něco přijít, něco vyřešit, tak se nemusíš soustředit a sedět nehnutě několik hodin. Nápady tě mohou napadnout v okamžiku, kdy budeš myslet na něco úplně jiného. Například Kekulé objevil vzorec benzenu v okamžiku, kdy vystupoval z autobusu.
A pokud se soustředíš, nemělo by tě nic vyrušit. Zkus si relaxaci, ale předtím, vypni telefon, mobil, rádio, televizi a zakaž ostatním, aby tě hodinu nechali o samotě.

Drap

jedině nějaký blbec

marci1

Hluk, takže vypínám přístroje, které by mě mohly rušit a v klidu se mohu soustředit na to, na co potřebuji. 🙂

dubraro

Cokoliv.
Již více jak deset let pracuji v „open space“ a musím říct, že to je definitivní zabiják jakékoliv kreativní činnosti. Vlastně lze vykonávat jen úkony, které nevyžadují myšlení a nezaberou více jak několik minut. Jakýkoliv pokus o soustředěnou činnost, byť i jen napsání několikařádkového emailu, spolehlivě zničí telefonující nebo pozornosti se dožadující kolega. Jeden hlasitě telefonující vyřadí z činnosti dvacet lidí.
Vědecký výzkum zjistil, že po každém vyrušení jste schopen se věnovat původní práci až za 20 minut.