Lgee

Jaká mezinárodní smlouva upravuje imunitu CIA a FBI tajných složek?

Našel sem akorát smlouvu o imunitě diplomatů, ale tuto smlouvu nikde najít nemůžu.

PS- já se neptam na diplomatickou ale FBI a CIA imunitu což je něco jiného.

Nejlepší odpověď
janbabka80

Trestní stíhání nelze zahájit, jde-li o osobu, která je vyňata z pravomoci orgánů činných v trestním řízení (diplomatická imunita)

Diplomatickou imunitou se rozumí ochrana diplomatů cizího státu (včetně jejich rodinných příslušníků) před trestním stíháním. K diplomatickému personálu se počítají i vysocí úředníci mnoha mezinárodních organizací. Diplomatická imunita je řízena Vídeňskou úmluvou z 18. dubna 1961; souvisí těsně i s pojmem exteritorialita. Zrušení diplomatické imunity (například v důsledku prokázané špionážní činnosti apod.) je poněkud složitější: stát, ve kterém je takový diplomat činný, ji podle Vídeňské úmluvy zrušit nemůže; v praxi oznámí nótou tomu kterému státu, že zmíněný diplomat je v zemi nežádoucí (latinský pojem zní persona non grata), diplomat pak bývá zpravidla odvolán.

Další odpovědi
plebs

CIA, FBI, GRU, BIS nemají imunitu dají se stíhat ovšem ve většině případů je nelze vyslechnout a věc je proto odložena.
A nebo jak byla vyslána tajná dvojice BIS za Českým miliardářem do JR a byla odhalena, tak může být bez imunity odvezena do lesa přivázána ke stromu nebo zastřelena ve druhém případě by později dostala metál in mem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Daidal

Jakou imunitu a k čemu? Proč mezinárodní smlouvu? FBI působí místně, je to taková policie na vyšší úrovni, spojující všechny spojené státy americké. CIA působí ve prospěch usa po celém světě. Sbírá a zpracovává informace (hlavně i důvěrné, jiných států). Je to jedna ze složek usa, jak kontrolovvat a řídit celý svět. K tomu by žádné státy vědomě žádnou smlouvu nepodepsaly ani s tím nesouhlasily… Změny režimu, podpora demokracie nebo naopak diktatur a totalit, špehování hovorů a vládních informací jiných zemí, špehování teroristických skupin, výzvědné akce, hackování, zakládání společností, mezinárodní spolupráce, ať už se souhlasem nebo bez, přímo nebo nepřímo, vražedné a jiné akce, (častoú tajné vojenské operace, atentáty, podpora konkrétních skupin…
Na to ti můžu odpovědět pouze otázkami: Na základě které smlouvy existují váleční zvědové a jakou mají právní imunitu?
Jakou imunitu mají policisté? Jakou mají špehové?
Odpověz si sám.

Co tě vede k tomu, že mají imunitu jako vyslanci? U diplomatů je to logické…
Takové organizace fungují hlavně jen na základě jejich (amerických) zákonů a jejich systému.
Něco jiného je třeba interpol, který funguje mezinárodně, zapojuje se několik států a funguje na základě dohod a spolupráce.

Lgee

Jenže americké zákony platí jen v USA, nemohou mít platnost celosvětově pokud není podepsaná žádná smlouva.

Daidal

Nekecej. :D