v342

Jaká je nejlepší verze Windows?

Nejlepší odpověď
elkon

Windows 10

Původně jsem měl z přechodu na Win 10 obavy, protože různé recenze byly nejednotné, ale protože převážily kladné, šel jsem do toho. Napřed u jednoho PC, kde jsem měl Win 7 Pro a když se to povedlo a osvědčilo, přešel jsem s desítkami i na druhý počítač, kde byly Win 8 Home a pak i na notebook, kde jsem měl Win 8.1. A zatím OK.

Další odpovědi
kurec

Windows 7

cochee

Windows 10

Bohužel ta poslední. Co na tom, že XP a Sedmičky byly daleko přehlednější a na práci příjemnější, neužíraly tolik ze systémových zdrojů, atd., atd, když už nesplňují bezpečnostní nároky a nepodporují moderní technologie. Například XP neznají SSD disky, chovají se k ním jako k normálním plotnovým diskům a to může v některých případech vést k citelnému snížení životnosti disku. Aby bylo ale jasno – nechválím Windows 10. Windows 7 byly poslední Windows, které jsem na PC provozoval.

jáára

Windows 10

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

nyjono

K čemu je anketa, když ji uzamkneš po minimálním počtu odpovědí?

Emefej

Ty si dáš práci s anketou a po pouhých čtyřech odpovědích jí uzamkneš, divné.

led

Škoda, že to bolo tak rýchlo uzavreté. Zjavne to bola otázka len pre nočných dravcov.
K Windows, čo tak použiť novú technológiu Win11 a spojiť ju s klasikou Windows 3.1 ktorú si každý užívateľ aj s tými minimálnymi znalosťami, dokázal upraviť pre svoju potrebu.
Dnes 2/3 programov dodávaných spolu s holým operačným systémom, bežný užívateľ ani nevyužije a odstrániť sa bojí pre neistotu, čo „ak odstránením balastu pokazím operačný systém…“

cochee

led, nezevšeobecňovat! V celém odstavci „Dnes 2/3 programov…“ je třeba nahradit pojem „operační systém“ správným termínem „Windows“!

led

cochee, ďakujem za upozornenie. Naivne som si myslela že otázka znela na konkrétne operačné systémy Windows.

cochee

No ano, zněla. Jenže ta věta pasuje pouze na Windows, na normální operační systémy ne :)

led

Malý detail vám možno ušiel v mojej odpovedi a to 3bodky za textom „operačný systém“
„Tři tečky –⁠ též „výpustka“ či „trojtečka“ (jedná se totiž o jeden znak, nikoli tři samostatné tečky) –⁠ obecně označují vynechání určité části textu, přerývanou nebo nedokončenou řeč.“ https://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=166