Kelt

Jak zkopírovat název souboru? V Total Commander.

Kopírovat soubory umím. Jde o to, že potřebuji přesný název, který je někdy dost dlouhý, má zvláštní znaky a pod. Možná na to bude nějaká zkratka. Děkuji

Nejlepší odpověď
Alesh

Myslíš ve Windows průzkumníkovi?

Pokud ano, stačí dát pravý na myši, pak Vlastnosti a v kartě Obecné si můžeš název označit myší a klasicky Ctrl + C, V.

Několik možností:

  1. I v Total Commanderu to jde udělat přes pravé tlačítko, ale musíš mít v Konfigurace / Možnosti / Funkce nastavené „Levým tlačítkem (standard systému Windows)“ nebo to nastavovat nemusíš, ale od nějaké verze TC stačí to levé tlačítko pár sekund podržet.
  2. Ctrl + Enter ti hodí název souboru/složky na kterém/které stojí kurzor do příkazového řádku
  3. CtrL + P dělá totéž, ale místo názvu souboru to hodí cestu
  4. název i s cestou lze kopírovat pomocí tlačítka nahoře na liště, které ta je dáno standardně instalací TC.
  5. můžeš si i sám udělat tačítko, které bude do clipboardu kopírovat pouze název souboru a příkaz dáš „cm_CopyNames­ToClip“. (příp. poradím v diskusi, kdybys htěljít touto cestou a nevěděl si rady)

Další odpovědi
Pepa25

Ve Windows: otevřít složku – jednou kliknout myší (soubor je označený) – pauza – podruhé kliknout – jde přejmenovat – tažením myší označit celý název a <Ctrl>+C

Reakce na doplnění: Můj postup s dvěma kliknutími s pauzou funguje i Totalu 🙂

Edison

Já nevím. Já si zvolím „upravit jméno souboru“, označím a [ctrl] + C…

dr.luha

No, já nevím, ale když kliknu na název tak se sám „vybere“ a pak stačí pravým tl. dát kopírovat.

mosoj

Jak vidno nikdo neví co je Total Comander. Halt to nejsou ajťáci, ti většinou nic jiného k práci se soubory nepoužívají!!! Jinak nekopíruješ název, ale celý soubor.
Jinak vybereš a použiješ F5.

Imbecil.cz

Udělal jsem ti screenshot, nemám Total Commander v češtině, ale podle pořadí menu to myslím bude jasné:
https://prnt.sc/rzyd­nm

Nezkoušel jsem to, ale podle názvu funkce to vypadá, že když označíš více souborů, že by se měly zkopírovat všechny jejich názvy, což by někdy mohlo být užitečné.

Jinak pokud potřebuješ zkopírovat název jen jednoho souboru, tak v Total Commanderu 2 x klikneš na daný soubor (s krátkou pauzou mezi kliknutími, aby nedošlo k otevření souboru) a název se označí. Pak jeho název zkopíruješ klasicky pomocí CTRL + C.

Edison

Mosoji, 1. se podívej na historii otázky, 2. já nic jinýho nepoužívám a to i na macku, 3. můj způsob… a nejen můj, ale i Aleshův i Pepův (kterej v zásadě popsal totéž, co já), funguje bez ohledu na to, jestli v průzkumníkoj, nebo v commanderoj. Jen dr.luha kopíruje celý soubor a ne jen název.

dr.luha

Já mám Windows, a v něm stačí klepnout na název, ten „zmodrá“ a mohu ho kopírovat do textovýho editoru, nebo název upravit či přepsat přímo na řádku v okně.