MonkeyKing

Jak vzít večerní prášky, když budu pít alkohol?

Večer si musím vzít prášky (nic zvláštního, žádný antibiotika, ani na tlak, jen na prokrvení uší), co je tedy lepší – vzít si je dřív, nebo nebrat vůbec?

Odpovědi
Ametyst

Vzít si je dřív (třeba odpoledne)

Význam alkoholu se obvykle přeceňuje.

aliendrone

Vzít si je dřív (třeba odpoledne)

Striktně se NEDÁ JEDNOZNAČNĚ odpovědět. Je jasné, že alkohol má vliv na účinek některých léčiv, ale faktem je, že u MNOHA léků je deklarován zákaz alkoholu jen jako „jistotná malá domů“. (Když nwm/nejsem si jistý CO to udělá, tak to pro jistotu nedělám). Někdy je to až KOMICKÉ, kupříkladu v příbalovém letáku (k obyčejnému vitamínu C) jsem četl, že se NESMÍ požívat spolu s alkoholem. Což je právě důvod PROČ ho mnozí občas berou – eliminuje volné radikály v krvi > slabší kocovina. :)

Stejným faktem je ale také, že u některých léčiv alkohol nejenže eliminuje jejich účinek, ale může mít i vážné následky (včetně smrtelných)! Namátkou zkus pít poté, co vezmeš Antabus (neboj, neumřeš, tedy NEMĚL bys, ale zážitek se ti VRYJE do paměti). A v některých případech, jak jsem již napsal, smrtelné.

Ono také záleží na zdravotním stavu, případně na užívání dalších léčiv a kdo ví ještě na čem.

Tady pomůže jedině kvalifikovaná osoba – magistr farmacie, v nouzi příbalový leták. Osobně bych zvolil jistotu (nechlastat, škoda žes nepomyslel na možnost JINÁ odpověď), popřípadě pokud se akci nemůžeš vyhnout, snížil konzumaci alkoholických nápojů na absolutně nezbytné minimum.

Přemysl

Nevzít si je vůbec

Chybí jiná odpoveď.
Prášky se nemají kombinovat s alkoholem. Některé mohou mít dlouhodobé účinky.
Poradit se ošetřujícím lékařem, nebo lékárníkem.

Smack

Nevzít si je vůbec

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

elkon

Rozumný člověk v tom případě nepije alkohol.

Justin1

Souhlasím s Elkonem. Zdraví by mělo dostat přednost před alkoholem.