Pajuna

Jak vysušit sluchátko? Stalo se mi, že jsem vyprala sluchátko a ještě dala do sušicky. Sluchátko fungovalo, ale teď ne.

Sluchátko 4× zapípá a nic. Typ sluchátek je Niceboy HiVE Pods.

Odpovědi
Alesh

Pravděpodobně je zničené. Koneckonců, co chceš sušit, dyť prošlo sušičkou, tak je suchý, ne? 🙂
Jinak vysoušení utopených drobných elektronických přístrojů se provádí tím, že je dáš na nějaký ten den do rýže. Můžeš to zkusit, ale předpokládám, že v tomto případě to nepomůže. No, zas tak drahý, koukám, nejsou… holt za blbost se platí.

Zdroj: https://www.al­za.cz/jak-zachranit-utopeny-telefon

mixman

Myslím, že elektronika sluchátka utrpěla neopravitelnou ránu, protože zůstala celou dobu co v nich byla voda pod napájením z vestavěné baterie. To bohužel způsobuje elektrolýzu, trpí tedy spoje a vývody součástek a navíc při této reakci vzniká polovodivá substance z minerálů vody a elektrolýzou odplavené mědi. Někdy se nejedná o fatální poškození, ale musí se to vyčistit a příp. opravit nějaký spoj a u takovéto věci jako je sluchátko se taková práce ( takřka hodinářská ) nevyplatí ani velmi šikovnému a věci znalému člověku. Tím, že zapípá sice dává naději ( minimálně část jede, ale bojím se, že RF část ( bluetooth ) utrpěla smrtelnou ránu. Vidím to na nové ( nejlépe jako dárek k nějaké příležitosti 🙂 to by nebolelo ).