Dave82

Jak tomu rozumíte?

Na wikipedii se o právním řádu píše toto:
Právní řád je objektivní právo určitého konkrétního státu, uspořádaný soubor všech právních norem, které na jeho území platí a které daný stát buď sám vytvořil, nebo alespoň za své právní normy uznal.

A kde jsou mezinárodní smlouvy co stát podepsal ty jsou snad taky okamžitě současti pravniho řádu či ne?

Odpovědi
JežíšKristus

Jsou.

„nebo alespoň za své právní normy uznal“

A jak právní řád uznává mezinárodní smlouvy za součást svého právního řádu? No přece pomocí článku 10 Ústavy ČR 🙂

Postmaster

Moje hra a moje pravidla

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.