miroslav.bk

Jak to tady vlastne funguje…?

Zdravim ve spolek, zavital jsem sem vicemene nahodou (proklik z jineho webu), ale rad se pravidelne vracim. Clovek se tu dovi neco noveho, pri dlouhe chvili i pobavi..

Co me ale zaujalo, je to, proc nekteri pokladaji naprosto nesmyslne, nelogicke a az (ano, jedna se o subjektivni pocit) stupidni otazky? To je kazda otazka nejak podovana a „cim vic bodu, tim vic Adidas?“ Nebo co vas k tomu vede?
Mel jsem zato, ze jsem nasel seriozni server – „poradnu“, kde kdyz neco nevim, zeptam se a kdo vi, odpovi.

Pokud jsou otazky ohodnoceny body, a tedy je pro uzivatele svym zpusobem motivacni zakladat cim vice otazek, je to ponekud nestastne reseni. Lide jsou, byli a budou soutezivi.. a v zajmu mit co nejvice bodu se tu pak objevuji uplne zbytecne otazky..

_____
Omlouvam se za chybejici diakritiku – psano na mobilu.

Nejlepší odpověď
ivzez

Jak to tady funguje, zjistíte z odkazů v Drapově odpovědi
a po nějaké době návštěv.

Hodnocení otázek mi přijde poněkud nešťastné, protože
některé uživatele vede k tomu, co jste popsal.

Proč někteří pokládají „nesmyslné“ otázky, nevím. U některých mi to přijde, že
„nesmyslnost“ nevidí. Jiní o ní vědí, ale „v honbě za body“ je jim to jedno.
A někteří jenom neumějí česky, netuší, že i z jejich pohledu „drobná chyba“ může změnit význam textu.

Ale někdy je tomu tak i u odpovědí, které si někteří uživatelé hodnotí navzájem, někdy takto bohužel hodnotí i odpovědi chybné nebo nesmyslné. V poslední době jsem si hodnocení nesprávných odpovědí jinému konkrétnímu uživateli všimla u uživatele, u kterého bych to byla nečekala a musím přiznat, že mne to dost zklamalo.

Pořád si ale myslím (věřím), že sem většina uživatelů chodí
za poznáním nebo za zábavou, jiní zase rádi poradí, pokud
něco vědí, na bodech jim (příliš) nezáleží.
_____

K těm zbytečným otázkám:
Také mi to tak někdy připadá. Ale pak si vzpomenu, že když jsem se poprvé setkala s něčím, co mi nebylo úplně jasné, nebo když mne „pálil“ nějaký problém, který jsem neuměla vyřešit, dokonce jsem se na něj kvůli chybějícím vědomostem nedokázala správně*) zeptat, uvědomila jsem si, že na tom tazatel může být podobně. Že hledá „něco“, čeho by se mohl chytit, od čeho by mohl pokračovat dál.

*)
Správně: chyběly mi informace potřebné k takové formulaci otázky,
abych na ni dostala odpovědi, které by mi pomohly. Pak jsem musela
otázku doplnit nebo přeformulovat a položit znovu.

Je to jen můj názor, ostatní uživatelé to zde možná vnímají jinak.

Další odpovědi
Gestas

Původní cíl bodování byl, aby lidi dávali kvalitní odpovědi. Nicméně s tím, jak se se zlatým a stříbrným odznakem pojí určitá moc skrývat příspěvky, tak to některé lidi (třeba mě, pokoušel jsem se bodování obejít a bodovat se z duplicitních účtů, kdybych se dokázal včas zastavit, tak by mi to i prošlo a já bych už asi stříbrný byl) pudí k tomu, aby se hnali za body.

Drap

https://www.od­povedi.cz/napo­veda
https://www.od­povedi.cz/faq

mosoj

Pokud nejsou seriózní lidé, není seriózní ani server.

Dochy

Bohužel… sice se s body nepojí žádné jiné prožitky kromě toho odznáčku pod jménem, ale pro některé to začalo být důležité… Nebo možná je pro ně důležité vidět se v žebříčku (nejvíce bodů za poslední týden, měsíc…). Popravdě i já jsem se kouknul jak jsem v této statistice daleko, ale naštěstí jsem tomu nepropadl. Stačí že si tady ten servr musím čas od času zkontrolovat jestli tu není nějaká zajímavá otázka. Kdybych do toho ještě denně kontroloval statistiky, už by mi asi nezbyl čas na život… 😉

led

Gestas, táto sebakritika si zaslúži bod.
„(třeba mě, pokoušel jsem se bodování obejít a bodovat se z duplicitních účtů, kdybych se dokázal včas zastavit, tak by mi to i prošlo a já bych už asi stříbrný byl) “

ivzez

Souhlasím, také jsem to ocenila.