jáára

Jak teď vydělat?

V této situaci. Zavřela Škoda a odpadají nám zákazníci. Mám práci na tři dny. Bude údržba, ale to negeneruje peníze.
Eště máme hospodu.

Odpovědi
Kepler

Těžká rada. Snad abys z hospody raději udělal pohřební službu.

dust8

Z hospody udělat nové díly seriálu Hospoda s neznámými herci. Snad se podaří sehnat práva a režiséra.

Kelt

Ty jsi jako trosečník na ostrově, kde žije lev. I když tomu trosečníkovi hrozí, že ho lev každou chvíli přepadne, tak on už dopředu posílá do všech zoologických zahrad zprávu, že k nim přiveze lva, ale že kvůli formalitám potřebuje finanční zálohu.

Imbecil.cz

V zásadě bych řekl, že v této situaci – a také vzhledem k tomu, co se dá očekávat – se ti vyplatí soustředit se na cokoliv, co můžeš dělat z domova.

Pokud jsi někdy zvažoval zkusit online podnikání, asi pro to dlouho nebyl lepší čas než teď. I v případě, že by ses v této oblasti moc neorientoval a potřeboval se toho hodně v začátcích učit, (bohužel) to vypadá, že na to bude času dost.

Nicméně píšeš, že máš i hospodu. Co nějaké rozvozy jídla nebo jídlo s sebou? Nejsem v ČR, takže si nejsem jist, co se aktuálně může a co ne, ale je velmi pravděpodobné, že zásobování jídlem bude to poslední, co by rozumná vláda omezovala.

Navíc ten provoz restaurace můžeš spojit s online podnikáním. Já jsem aktuálně ve městě se 6 000 obyvateli a je tu několik prodejen potravin a restaurací, co nabízejí rozvoz jídla domů. Ani jedni nemají web, kde bych si mohl zjistit, co se od nich dá koupit (tyto informace chaoticky kolují po sociálních sítích) a objednat si bez nutnosti zvedat telefon a čekat, až bude volno na druhé straně linky. Pokud žiješ v místě, kde to vypadá podobně, tak i banální, třeba i neskutečně ošklivý web, kde by si zákazníci mohli zjistit, co nabízíš a objednat to (klidně jen přes „blbej“ kontaktní formulář, hlavně, aby nebylo potřeba čekat na telefonu, až se dovolají), má slušnou šanci tvůj současný problém s nedostatkem práce vyřešit.

Rokio

Aktuálně doporučuji nakupovat akcie velkých, hlavně nadnárodních firem (např. od firem Facebook, Apple, Microsoft atd.) a kryptoměny, zejména Bitcoin a známé altcoiny.

jáára

Tak hřbitov je naproti. Smuteční hostiny jsou dobrej kšeft, ale teď?

Kepler

Dobrá poloha hostince, ale pro pohřební službu taky. Proti konkurenci přidej něco zdarma, třeba roušky, když tam už bude nějaké to shromáždění osob. A malou lahvičku vnitřní desinfekce za dolar pro pohřební hosty.

jáára

Však je zavřeno, pivo se vylilo…