FlAsh_7

Jak spravovala majetek šlechta? Jak se z toho dnes můžeme poučit?

Nejlepší odpověď
elkon

Na svůj majetek měli většinou správce. Důvěryhodnou osobu.
Dnes je to většinou podobné. Kdo má potřebu, ten si nechá majetek spravovat buď jednotlivcem, nebo nějakou institucí.

Další odpovědi
Rokio

Šlechtic byl od malička k tomu vychováván a správa majetku přecházela zpravidla od generace ke generaci.

Drap

Snažila se co nejlépe se svým majetkem hospodařit. Rak aby majetek nestráceli a aby dál vydělával.