Anielove

Jak se stát správně učitelkou?

Dobrý den,
Jsem v 8. třídě. Ráda bych se stala učitelkou. Myslím, že bych nemohla jít na střední pedagogickou školu, protože bych určitě nezvládla talentovou zkoušku. Myslím, že bych měla jít na gymnázium. Chtěla bych se zeptat jestli má někdo zkušenosti, jestli si vybrat střední nebo gymnázium. Jak moc jsou těžký zkoušky na gymnázium z deváté třídy? A jak moc jsou těžké zkoušky na vysokou školu?

Abych to ještě upřesnila. Chtěla bych být učitelka na druhém stupni. A obory: občanská výchova, výtvarná výchova (ráda kreslím a maluji, myslím že jsem v tom dobrá a ráda bych to využila ve své budoucí práci), výchova ke zdraví. Hlavně bych chtěla být třídní učitelkou!

Z matematiky mám 1, ale čeština mi moc nejde, mám 2

Víte, já jsem si ve všem nejistá. Hlavně v tom, že se nedostanu na školu a zklamu rodiče.

Prosím odpovězte naprosto popravdě jak to je.

Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Gus_Fring

Rozhodně jdi na gymnázium. Já šel na víceleté a porovnával jsem to se zkouškami pro deváťáky ve věku, kdy jsem chodil do deváté třídy. Ty testy byly velice lehké. Navíc z deváté třídy berou skoro každého. Ale připravit by ses na to měla.

Navíc na gymnáziu budeš mít 4 roky obecných studií a tak si budeš moci vybrat od inženýrství, přes biologii, až po sociální vědy. V klidu si vybereš, zda-li by tě pedagogika bavila a byla pro Tebe vhodná.

Další odpovědi
annas

Nevím, co znamená správně. Střední pedagogická škola je pro učitelství nedostačující, jedině tak pro asistenta pedagoga, nebo pedagoga volného času.

  1. Přihlásit se na gymnázium, které nejlépe připraví k přijímacím zkouškám na VŠ. Ty se konají v rozsahu učiva gymnázia. Samozřejmě základem je maturita.
  2. Rozmyslet, se, zda na obor učitelství 1. stupně, tam je důležitá výtvarná i hudební výchova
  3. Nebo učitelství pro 2. stupeň ZŠ a nižší gymnázium – pedagogická fakulta , pro střední školy – filosofická fakulta. Jde zpravidla o dvouoborové studium.

Máte ještě čas, pokud se nezmění váš zájem, uvidíte, za 6 let, zda to bude jinak, které obory se budou otvírat atd.

Učitelství není jen povolání, ale poslání, pro jeho vykonávání je třeba mít vztah k mládeží atd.

Edison

Učitelství je poslání. To v sobě máš, nebo nemáš. Školy jsou pak o něčem kapku jiném. Pokud seš nejistá, nebudeš nikdu dobrou učitelkou.

quentos

Učitel by měl hlavně umět učit (tedy správně předávat vědomosti) a především (a to v jakémkoli oboru!!!) umět svůj mateřský jazyk. Takže jestli jsi schopná napsat „v 8 třídě“, „výchova ke zdravý“ (fuj!!!) nebo mezeru před dvojtečkou, rovnou na to zapomeň.

Edison

Gusi, a k čemu tobude, pokud k tomu nemá vlohy?