Rokio

Jak se naučit být správným humoristou?

Nápad na tuto otázku mi vnukl jeden uživatel těchto stránek.

Nevíte, jak se naučit říkat dobré vtipy, říkat vtipné poznámky ve správných situacích a odhadnout, kdy je vhodné vtipkovat?

Nejlepší odpověď
anonym

Na to musíš mít prostě mozek. Musejí tě napadat vtipné a originální připomínky, které nikoho jiného nenapadnou.

Nebo je tu druhá možnost. Prostě si připrav nějaké vtipy a poznámky na situace o kterých víš, že můžou nastat, pak tě v té situaci napadnou a tak je jen jednoduše použiješ…

Další odpovědi
zjentek

Tak nejprve je třeba se uklidnit. Přestat být nervózní. Oprostit se od obav, že v životě „něco uteče“ a nebo, že mi v něm někdo „něco vyfoukne“ ;). Pak teprve se člověk stává humoristou, vtipným, srandovním, šaškem, atd. ;)

Cenobita

Ten humorista se spíše nazývá komik, někdy se používá novotvar bavič, v pořadu „na stojáka“ jsou ta vystoupení „stand-up-y“, tito lidé se to učí vystupováním a vymýšlením vlastních gagů nebo skečů, ideální je vlastní tvorba a pak vlastní interpretace.

U některých komiků však jejich rozšklebená snaha rozesmát diváka od ucha k uchu působí trošičku násilně: Joker: Temný rytíř / The Dark Knight (2008)

Kepler

Vystudovat VŠ inkontinentního humoru v Jerevanu, nejlépe fakultu slovních průjmů. A ještě by byla vhodná alespoň dvouměsíční stáž u Josefa Aloise Náhlovského.