12kolemjdouc

Jak se mam zabavit?

Nic me nezajima.

Nejlepší odpověď
paul1

Nevím, v jakém životním cyklu jste , pokud v pubertě, je to pochopitelné. I když jsem už starý (81+), tak si (už trochu matně) vzpomínám na toto období. Jak z toho ven? Dobrá rada, jak se říká, je drahá. Já jsem měl dobré kamarády, i kamarádky a ti mne z takových nálad dokázali dostat. Také jsem se věnoval nějakým sportům (ragby, šerm, trochu i box, ping-pong, turistika – čundr).

Další odpovědi
elkon

Tak zajdi psychologovi, protože nejsi „normální“. Každého něco zajímá. Jestli jsi dítě, tak z toho možná vyrosteš v pubertě.

Ametyst

Tak třeba vypadni do ciziny, kam tě to bude lákat, a budeš se muset postarat o sebe v základních věcech. Bydlení, práce, peníze, doprava, úřední listiny. Nebudeš mít čas se nudit, včetně komunikace v cizí řeči. Vůbec bych neváhala.

UPhelp

Probuď v sobě nějakou vášeň. Začni číst, vem si dobře ohodnocené knihy (romány, třeba klasiku) a začti se do nich, to tě chytne. Třeba i odborné – k nějakému oboru/činnosti, který by tě mohl bavit.
Důležité jsou detaily. Čím víc máš informací, o tom co to je a jak to funguje (a jak to začínáš chápat), tak tě to začíná bavit a „dostávát se do toho.“
Spoustu věcí si stopro neszkusil, tak začni s něčím novým. Osvoj si dovednost, aŤ sám nebo s někým v nějakém kurzu. Můžeš jet podle knih, učebnic, internetu, online kurzů a pod. Něco můžeš dělat/urit se/trénovat sám od sebe a to platí pro většinu věcí (kreslení, sport, posilování, šachy, …).
Změň v první řadě svůj přístup, své myšlení a nějakou tu zálibu v sobě probuď. Každý by chtěl něco dělat nebo něčím být neboo dělat minimálně nějaký koníček (něco umět, ovládat, dovést, znát, dělat,…).
Záleží, jak to pojmeš: podle schopností, dovedností nebo znalostí. Čili osvojit si nějakou dovednost nebo rozšířit si schopnosti nebo znalosti oborů. Zkus třeba cizí jazyk, budeš moct pak sledovat seriály/filmy v originále, pak si můžeš zajet podívat do země, kde tím jazykem mluví. Určitě bys chtěl nějaký cizí jazyk umět (snad každý by nějaký chtěl). Samostudium by tě mohlo bavit (narozdíl od školy), tam si můžeš nastavit valstní formu výuku, víc zapojit to, co máš raději, co ti vyhovuje (internet/papír/u­čebnice, barvy, zpsůoby a metody učení) a nenutit se do toho ani se u toho nudit. ;)

Ve skutečnosti má každý člověk něco, co by chtěl dělat, umět, dokázat nebo kým být, ale nedělá to kvůli vlivu okolí a demotivace. Jsou to jen sny a skrytá přání, která člověk začal ignorovat a už je ani nebere v potaz.
Nezapomeň, že člověka může fascinovat, začít bavit i něco, co nikdy nedělal o čem ani nevěděl, že by ho to mohlo bavit, dokud to nezkusil. Ale lidé nezkoušejí a klidně někteří mohou mít nadání pro některé dovednosti, ale neví o tom, nehledají, nezkoušejí a neobjevují, niakm se neposouvají (samozřejmě, že nadání není podmínkou a nutností pro to, dělat, co člověk chce, nauši se to i bez toho. Jen říkám, že opravdu každý člověk má na něco nadání, ale většina lidí ani neví, že ho má nebo k čemu. Většina ani nezkusí hrát na hudebn nástroje nebo další takové věci, ať už umělecké, kreativní nebo jiné. A exsituje nespočet možností… činností).

Justin1

Možných koníčků je spousta: výlety, sport, geocaching, zájmové vysílání a navazování spojení vysílačkou na pásmu PMR, muzicírování, modelářství, programování a tak dále.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

12kolemjdouc

No dobre a to ma byt jako zivot?

UPhelp

Dělej to, v čem vidíš smysl (to v čem človkě vidí smysl buď musí objevit nebo jako většina to ví – ale nedělá to a spokojuje se s životem, který má, s pracá kterou má a nebaví ho, ale říká si, že to „musí“ dělat a že jinak to nejde).

Taky bacha na syndrom vyhoření a deprese. To je taky fujky, ale nic trvalého a i tihle lidi josu nešťnastní jen proto, že právě nedělají to co chtějí, nedosahují toho, nemají to. A nebo se jim nedaří (což není ve většině případů příčinou. A každému se někdy nedaří, ale to není konečná ani to neznamená, že se nedosáne toho, co člověk chce. Deprese a pod. jsou jen pocity a často uměle vyvolané vlastní hlavou. To neznamená, že nejsou skutečné. Jsou a to velmi a jsou taky velmi hnusné, ale dá se jich zbavit a normálně žít i dosahovat věcí, po kterch člověk touží, prožívat, co chce). Život není jen o žití/přebývání (já bych to nazval živořením), ale o prožívání života. A tj. jít si za svým, dělat, co človkěa baví (nebo to v prnví řadě objevovat).

UPhelp

Poznej sama sebe je základ. Musíš poznat své možnost, svou povahu, záliby, tvé skutečné já (tím myslím – ne to, co si o tobě myslí ostatní ani to, co si o sobě myslíš ty nebo jaký by sis příl být, ale tvou skutečnou nynější osobu i s její situací). Až pak se to dá změnit, až se člověk pozná a ví co chce a čeho je schopný.