dust8

Jak se léčí sociopatie?

Odpovědi
anonym

Nijak Stejně tak se neléčí autismus, kleptomanie, pedofilie, … Lze dejme tomu potlačovat některé psychické projevy, nebo omezit mozkové funkčnosti, ale „léčit“ psychické poruchy opravdu neumíme. Natož vývojové poruchy. To, že se někomu nevyvinou emoce prostě „spravit“ nelze. Jako léčit extrovertní povahu, nebo vlídnost.

Gonfaloniér

V podstatě nijak. Sociopaty a vrahy-psychopaty se zabývá neurověda aj. Zkoumají, kde a proč se to v tom mozku bere, co to způsobuje, v čem se to od ostatních liší (třeba různé části a aktivity mozku). Prozatím se to neléčí, jen se to zkoumá. Ale Matesax nemá pravdu, kleptomanie, pedofilie i autismus se léčí (i když pravda, autismus moc ne, ten vyléčit prozatím nejde, jen se skutečně potlačují různé jeho projevy, ale kleptomanie, predofilie a plno dalších normálně).

anonym

Napsal jsem jasně, že lze potlačit některé sféry mozku, to ale není léčba. Kleptoman bude celý život chtít krást. Nikdy to nic nezmění. Pedifil bude chtít celý život hrát si s dětmi. „Léky“ jim jen umožní danou záležitost dostatečně ignorovat a dlouhodobě potlačovat. Popř. se naučí najít si jiný stimul. Ono hlavně léčí se nemoci a to u těch duševních chorob ne vždy bývá pravda. Například narkolepsie je porucha, nicméně sociopatie je mnohem spíše charakter …

Gonfaloniér

Napšal jsi jašně :* A já to jasně přečetl, ale říkám, že to jde normálně léčit i vyléčit. Krom toho autismu.