Rokio

Jak se chová člověk, který je schlíplý?

Co musí udělat člověk, aby se dal označit za prasáka?

Nejlepší odpověď
marci1

Zřejmě máš na mysli chlípný=oplzlý, vilný.

https://www.slovnik-synonym.cz/web­.php/slovo/chlip­ny

Schlíplý má zcela jiný význam.
Schlípnout dok. (čin. -pl)

  1. ochable svěsit, sklopit: pes schlípl ocas
  2. ochable poklesnout, sklesnout 1: listy květin vedrem schlíply
  3. poklesnout na mysli: po pořážce schlípl;

schlíplý příd.: pes se schlíplýma ušima; — schlíplé listy fíkusu povadlé; — byl po nezdaru schlíplý skleslý;
schlíple přísl.;
schlíplost, -i ž
https://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=schl%C3%AD­pl%C3%BD

Další odpovědi
led

To jsou dvě rozdílné otázky
1 – Schlíplý člověk je jako spráskáný pes.
2 – prasák je expresívní výraz pro nechutného, sexuálně nezdrženlivého, nezřízeného, či jinak sprostého muže

annas

Popletl jste si pojmy – viz dodatek.

1. schlíplý ´schlíplý. Od staršího českého chlípiti ‘věsiti, chlípěti viseti., Onomatopoicko-expresívního . původu. Podobně odchlípnout
Pes schlípil ocas.

2. Zřejmě máte na mysli příd. jméno chlípný – chlípniti – smilniti, z toho chlípa – žádostivost, smilnost, soulož. V češtině zůstalo jen chlípný = oplzlý, vilný, pošetilý

. Slovo jen v češtině Staročesky. je i chlipniti ‘smilnit’ a chlípati ‘bujně, zpupně se chovat’ atd.

Jiří Rejzek Etymologický slovník

Pes schlípil ocas.

xiperio

Schlíplý je ten co čučí , nemluví hlava svěšená, dívá se smutně, bez energie. Prasák je ten co mluví a chová se oplzle.

L.G.

Většinou se olizuje, když nemá 😊

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.