Anonym 12345

Jak se český stát vyrovnává s pandemií? (Váš názor, politika, vláda, opatření…)

Esej

Odpovědi
Mc Merkurion

… tady jsou otázky, odpovědi i názory … ale ne eseje do školy !!!

Kryšpín

Mimo nedostatku ochranných prostředků velmi dobře.
Dne 31.12.2019 Čínská vláda oznámila svet, Zdr. organizaci WHO že se objevil virus neznámého původu a nezabírá na něj žádný lék, vzápětí WHO předala zprávu do Bruselu. Přes doporučení vlády v únoru a březnu množství lyžářů již v zamořené Itálii toto nerespektovalo. Začátkem března vyhlásila vláda omezení pohybu a uzavření hranic / ihned došlo ke kritice od předsedkyně EK z důvodů omezení cestování, zpráva ČTK / poté oznámila org. WHO že není dobré užívat Ibrufen, třetí den byl změněn názor že Ibrufen je možno používat. Dne 28.3.2020 proběhla zpráva / ČTK a teletex / EK připravuje nařízení jak znovu otevřít hranice ohledně cestování a přepravy zboží. Je několik žalob na vládu ČR od advokátů kteří se snaží zviditelnit o porušování lidských práv a svobodného pohybu. Tudíž dle odhadu jak se bude situace vyvíjet, vláda se bude muset rozhodnout respektovat soud a EK a nebo zdraví a bezpečnost občanů.