Mravenec

Jak se asi rodilo dřív, bez aplikací? Je toto další ukázka degenerace lidstva?

Maminka místo porady s doktorem věří zázračným aplikacím z Google play, které jí věští váhu, délku novorozence a i přesné odpočty porodu.

Proč se lidstvo bez takových kravin dříve normálně obešlo, ale dnes se maminky z telefonu neodlepí ani u porodu?

Nejlepší odpověď
marci1

Je to „nová doba“. 🙂
Ovulky se změní na snažilky, ty na těhulky, které si po pohlazeníčku svého bříšinka na několika appíčkách vypočítají narozeníčko svého mimíska. Smíchu zdar! 😄

Další odpovědi
elkon

Rozumně uvažující ženy se tím nezabývají. Pouze ty, které se dají snadno ovlivnit bez přemýšlení.

led

Zjednodušene povedané „vykašlite sa na zázračné aplikacie“
Dôverujte skúsenostiam a inštinktom odborníkov a starších. Nanajvýš sa o nejaký deň zmýlia, ako nám dôverčivým, predvádzajú médiá.
Podľa rôznych zaručene spoľahlivých aplikácií prognóz a veštieb, som už viackrát mala termín „otvorenie okna do minulosti“, inak povedané „smrťou ukončenie pobytu na Zemi“ a ešte stále tu straším. Oni totiž, tie aplikácie a ich tvorcovia nezistili, že čakám otvorenie návratového okna do budúcnosti.
Kašlite na spoľahlivosť aplikácií, dôverujte inštinktom, pudom a skúsenostiam.
PS.
len si vopred overte odchod miestnej dopravy, aby ste nemuseli cestou do pôrodnice bežať za odchádzajúcim spojom. (vlastná skúsenosť, vlastne… ja som bola v brušku) 😁

Reverend

Důvodů je více

  1. lidé nemají vědecké poznatky o tom, jak svět kolem nás funguje, tím jsou pak náchylnější k dezinformacím, protože nedokážou použít ani poznatky základní školy a to nejen v přírodních vědách, ale i v humanitních, např. znalosti s psychologie a sociologie jsou na tragické úrovni. Což je chyba rodičů i vzdělávacího systému.
  2. lidské potřeby jsou řízeny biologicky, např. potřeba seberealizace, sociálního kontaktu, atp. Dříve bylo nutné pro uspokojení té potřeby něco udělat, třeba seznámit se s lidmi a udržovat s nimi vztah, což vyžadovalo úsilí a čas. Mobilní telefony vám to dají instantně, ty vztahy si v podstatě naklikáte, a člověk získá pocit, že to, co je v mobilu je reálný život. Do mobilů a aplikací se nicméně dostává velká část informací díky marketingu (výrazně více, než by člověk vstřebal mimo). Takže uděláte krásnou aplikaci, která splňuje všechny požadavky, aby uspokojila to, co od ní člověk čeká, ale už nikdo neřeší, jestli informace, co Vám dává, tak jsou vůbec k něčemu.

Tj. je to jen o tom, že chceme co nejrychleji a s co nejmenší námahou uspokojit svoje biologické potřeby, doporučuji přednášku doc. Höschla
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=qqQ89pvyd­sI

Ametyst

Je to jen ukázka hloupnutí naší doby. Čumění do mobilu je toho názorný příklad. Lidi si už nic nemusí pamatovat, znát, nosit v hlavě. Dnes si vygooglí i výsledek 1+1. Takovým nepřemýslejícím lidem lze potom nalít do hlavy cokoliv, jakoukoliv propagandu. Například tu zelenou, kvůli které máme astronomické ceny všeho.

petrph

Že bych možná doplnil, nikoliv že „..Maminka místo porady s doktorem věří aplikacím“, ale doufejme že jen „ještě vedle porady s doktorem ..věří aplikacím“.
Ony jsou totiž dneska prohlídky u doktora během těhotenství předepsané. Pokud by tam nějaká těhotná nechodila a plodu se něco stalo, tak si to pak pěkně zodpoví..

Filip84

Tož dřív chodila takto po porodech porodní bába. Porodní bába byla něco jako ouřední osoba, protože musela být zainstruována, jak v případě potřeby pokřtít novorozence, když hrozilo, že zemře nepokřtěn, no a ať už to novorozenec přežil, nebo nepřežil, tak byl-li pokřtěn c. k. porodní bábou, tak to c. k. porodní bába musela ouředním pořadem ouředně oznámit c. k. farnímu ouřadu. No a kdy bude porodní báby potřeba, tak to nikdo nevěděl. Prostě a jednoduše, až se potřeba dostavila, tak se pro porodní bábu poslalo. Taky, že jo, když byl porod nějak komplikovaný, tak přišla c. k. porodní bába, usoudila, že je to nad její síly, no, tak se poslalo pro c. k. lékaře. Se zapřáhlo, nebo se šlo za někým, kdo ten povoz a koně měl, ten zapřáhl, jelo se pro lékaře, teďka ten lékař nemusel být doma, tak se pro něj jelo tam, kde byl, no a lékař se přivezl a podle toho, o co šlo a jestli ještě měl, vůbec, jak pomoci, že.

To vydrželo dlouho, tento postup, tak jako na venkově, první republiku, i protektorát. Pak přišel soudruh docent doktor primář Sova senior & lidově demokratická nemocnice na kraji města, sanitní vůz a porodnice. Tak, když by byla potřeba porodní bába, tak se šlo k telefonu, do veřejné telefonní stanice, nebo tak něco, tam se vytočilo číslo LPS, tam to zvedla sestřička, no a podle okolností: buďto tam soudruh doktor byl, tak sednul v sanitní vůz, zapnul vánoční světýlko a chvátal k prvorodičce, nebo tam soudruh doktor nebyl, no a tak sestra musela volat jinam a shánět jiného lékaře, no a nebo tam soudruh doktor byl, ale byl namrdaný, jako carský důstojník, tak platil předchozí postup. No a pak přijel sanitní vůz, vystoupil soudruh docent doktor primář asistent, s takovou tou brašnou, a v bílém plášti, no a pak se jelo do lidově demokratické nemocnice.

V devadesátkách postupně vznikla ta záchranná služba, no a to už bylo pomalu, jako dneska.

No jo, jenže nebyly placaté přístroje, že jo, první byla veřejná telefonní stanice, no a ve městě veřejné telefonní automaty, takže každý musel mít peníz, třeba 25 h, nebo 50 h, pak Kčs 1.00, a nakonec třeba Kč 10.00, pak už tak jako doma telefony byly – byl SPT Telekom a pronajatý telefonní přístroj „Marie“, nebo tak něco, a pak už byli všichni dostatečně sexy na Juice (sice nikdo nevěděl, co to je, četli to „džujce“, ale všichni to chtěli!), tak měli Siemens C25, a ti někteří z nich i Nokiu 5110, tak se vylezlo za komín, kde byl signál, no a od tama se dalo zavolat pana doktora asystena u dzurky.

Dneska je to nuda: nejsou VTS, ani VTA, málo kdo má doma telefonní linku a přístroj „Tamara“, zato všichni mají placatý přístroj. Nahánění mobilního signálu, methodou „Hledej, šmudlo!“, se taky nekoná, no tak co, no tak se použije placatý přístroj & aplikace: první aplikace jí naznačí, že je v tom, protože podle aplikace měla mít už cyklus a hovno, hovno, slavný soude. Tak hnedka napíše kamarádkám přes fuckbook, že nemá cyklus, ale že podle apošky už ho má mít, no a tak se dozví, že může být v tom. No a druhá apoška jí pohlídá, aby nezaspala porod.

Když se dostaví kýžený den podle apošky, tak přes fuckbook napíše kamarádkám, a některá vysoce inteligentní, co jí napadl nápad, zavolá pro lékaře. A přijede „kolňa“ a odveze jí na „hekárnu“, jak za krále Klacka.

Problém nastává, pokud, třeba, vypnou proud. Protože pokud je výpadek proudu, tak placatý přístroj je do 1/2 – 3/4 hodiny vybitý – moc apošek. Nemůže se poradit, protože když je vybitý placatý přístroj, není ani „poradní“ fuckbook, tak vezme osud do vlastních rukou. Na to ale není připravena, no tak podle toho to vypadá: sedne do růžovýho autíčka, nastartuje a svítí šilhavé oko. Tak dojede na pumpu, jenže natankuje diesel místo bensinu, a po ujetí asi 1/2 km je růžový autíčko rozbitý. Těhulka nechápe proč, no a zeptat se nemůže, když nejde placatý přístroj a fuckbook. Tak sedne do chlapova auta, tam na navigaci dá hledat „nemocnice“, a pak jede, podle navigace, do nemocnice z Prahy do Brna. Nebo do Liberce. Nebo tak něco. Jenže, po cestě jí navigace špatně navede, takže namísto dálnice D1 vjede na polní cestu, a pak do hnoje. Tam jí dojde palivo, protože sice svítilo šilhavé oko, ale po cestě podle navigace nebyla žádná pumpa, a protože je vybitý placatý přístroj (on by sice šel strčit do nabíječky v autě, ale to není její, růžový, autíčko, tak neví, kde se to tam strká), tak to odrodí tam a bude po těhulce i po svišťovi.

Takže: život není krásný!

hesterbrown4

Ahoj drahý,
Gratuluji vám a doufám, že se máte skvěle.
Můžeme být přátelé? Řeknu vám o mně více, až od vás dostanu odpověď, můj soukromý e-mail je (mercyvail15@gmail.com) OK. čekám s pozdravem.

Mravenec

A je toto typická ukázka vzniku bydlenky, vařilky?

Mravenec

A je toto typická ukázka vzniku bydlenky, vařilky?