anonym :D

Jak rychle vysazovat antidepresiva?

Dobrý den, teď jsem rok a půl bral antidepresiva (1× denně, Asentra 50 mg). S lékařem jsme se dohodli, že je postupně vysadím, jelikož už jsem v psychické pohodě. Bohužel mi ale neřekl, jak rychle je mám vysazovat. Proto se ptám tady, zda stačí, že bych teď třeba dva týdny bral poloviční dávku a poté úplně vysadil?

Nejlepší odpověď
quentos

Dobrý den, „postupně“ znamená pozvolna, po troškách ubírat. Jít z plné dávky na poloviční může být pro tělo šok. Ale nejsem lékař, v případě nejasností se spíš obraťte na něj a požádejte o upřesnění. (To by mělo jít i telefonicky.)

Další odpovědi
Filip84

Některá léčiva, u kterých hrozí vznik závislosti, mají daný vysazovací plán. Asentra 50 mg tbl. obd. nemá. Compendium pouze uvádí, že by se měla vysazovat postupně, a že když se dostaví nesnesitelné stavy, měl by se pacient vrátit k původnímu dávkování.

Proto se obrať na lékaře, který vysazování nařídil, aby Tě informoval o nejvhodnějším postupu pro Tebe. Zase: tady není ordinace, ani orthopedická, ani ophthalmologická, a i když to tu vypadá občas jinak, ani psychiatrická. Přečti si body 4.2 a 4.4 SPC, ale nevím, co Ti to dá, není to příbalová informace ve stylu: „co je to tableta a jak se užívá?“ a „když mi po použití krému naroste zvířecí srst, co mám dělat?“, je to souhrnná informace pro odbornou veřejnost.

A pak se obrať na psychiatra.

Zdroj: https://www.su­kl.cz/modules/me­dication/deta­il.php?code=0031866&t­ab=texts

elkon

Ty nejsi oprávněn rozhodovat o vysazení léků, od toho je vždy lékař.

cappuccino

Tvuj lekar ma urcite e-mail a telefon, tak se obrat na nej.
Nedovedu si ale predstavit, ze jste se dohodli na postupnem vysazovani a neupresnili to. Je mozne, ze to ten lekar myslel do budoucna a ze te jeste bude informovat.
V zadnem pripade se do toho nepoustej bez jeho souhlasu. Muzes tim napachat vic zla, nez si dovedes predstavit.