marci1

Jak říkáte pivu (u vás v hospodě nebo doma)?

Máte pro něj nějakou „přezdívku“? 🙂 Třeba: blonďák, kousek, bahno, boží dar, jediná jistota, laso, zrzavá voda, patrona, škopek, péčko…

Nejlepší odpověď
Nassin

Říkám „jedno“.

Další odpovědi
Kepler

Slyšel jsem různé názvy: pěník, piviště, pivčo, tekutý chleba… Kdysi jsem nechodil na jedno, ale zásadně na dvě piva – první a poslední. 😎

Malvína

U nás jedině pivko, točený 🙂

aliendrone

Povětšinou se tak samozřejmé podstatné jméno ani nevyslovuje. Když houknu na výčepáka „sehraj další“ nebo „to tam chrápeš nebo co?“ (ve skutečnosti používám sloveso pro JINOU činnost, ale ještě není po Večerníčku) nebo prostě „ŽÍZEŇ!!“ či tak něco, je zkrátka naprosto jasné o co jde a není třeba přímého jmenování.

Nejčastější mně známá synonyma, která je slyšet > bahno, chcanky, bír, pivson, „další“, kousek… těch je. A pro láhvové lahváč, lahvoň, kuželka…

Ale jak říkám, v dobré knajpě se pingl ani neptá (ví co chlastám), prostě sednu a do minuty je pivo přede mnou. A abych nevzbudil dojem, že výčepák chrápe (což by z výše uvedeného mohl někdo vydedukovat), tak zmíněné vykřikované „objednávky“ jsou spíš zcela vyjímečné. Obvykle je v dobré knajpě takový přísun, že spíš slyším, „co je, čekáš až to vyschne?“ a další leží přede mnou, přičemž pingl zamračeně (rozuměj POBÍZIVĚ) u stolu čeká, až předchozí dopiju, aby mohl prázdný půllirtr odnést. :D :D :D

metro

Jestliže je chléb tělo Kristovo a pivo tekutým chlebem, pak je pivo Kristovo tělo v tekutém stavu.

Reganois

U nás se říká „péčko“.

Justin1

pivko

paul1

Za mého mládí se používal i název „chmelová polívka“

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nassin

Reganois
U nás se říká „péčko“. Péčkem? Není po 22. hodině.

Reganois

Péčko jako pivínko, pivo :)

Nassin

Když se manželka zeptá kam jdu, odpovím na „jedno“, na dotaz kolik jsem toho vypil odpovím jedno a pokud se někdo zeptá co bych si dal, odpovím opět „jedno“