Africanus

Jak řešit kouření na balkoně?

U nás je to typický problém, a to samozřejmě zejména za hezkého počasí – chci vyvětrat, a za chvíli ucítím cigaretový kouř od sousedů. Takže z větrání není nic. A to několikrát za den. Sice chápu, že kuřáci nechtějí mít ve svém bytě smrad a jdou hulit na balkon, ale jak k tomu přijdou jejich sousedi, kterým jde kouř do bytu a nikdo se jich neptá, jestli jim to vadí? Nějaké domluvy se většinou míjejí účinkem, a že by platil zákaz kouření na balkonech v rámci domovního řádu asi taky není úplně běžné. Jaké by tedy bylo nejúčinnější řešení?

Odpovědi
Drap

Uzákoněním (obdobně jako před lety v případě restaurací)

Špatná anketa. Chybí jiná možnost. Nejjednodušší by bylo postavit si svůj domek a odstěhovat se, další možností je naučit se kouřit taky.. Možností je také nevětrat a pořídit si solidní čističku vzduchu.. Bydlení ve společném domě přináší vždy jisté kompromisy.

elkon

Úpravou domovního řádu

Prostě to zakázat, nebo vymezit jen po dobu zimních měsíců, kdy se pouze vyvětrá a okno zavře.

zjentek

Individuální domluvou mezi sousedy

Skoč tam a dej tam kouřícím individuálně po tlamě. NEPRODLENĚ, jinak později (budeš-li se držet jakýchsi spol. konvencí) tvůj život nebude krásný a ještě se ti vysmějí! 💁‍♂️

Syd

Uzákoněním (obdobně jako před lety v případě restaurací)

Nic s tím neuděláš, pořiď si dům.

michalds

Individuální domluvou mezi sousedy

Ametyst

To je síla: kde byli nekuřáci, když mrzlo, pršelo, sněžilo? Zalezlí. Kuřáci byli ale za každého počasí venku. Jsou vyhánění ze všech možných míst. Trocha tolerance by neuškodila, když už jsou na straně nekuřáků všechna možná lidská práva.

Syd

Elkon: Mně to přijde v zimě ještě horší. V létě mam beztak otevřeno, takže se to zase vyvětrá, ale v zimě větrám 3× denně po dobu pár minut a když chci zavřít, protože už mrznu, a místo aby bylo vyvětráno, tak zjistím, že je nakouříno, tak co teď s tím?