Kryšpín

Jak řádila hongkongská chřipka v Československu v roce 1968?

Pamětníci, kolik mohlo být obětí / statisíce /, i když v té době nebyl čas sledovat viry, poněvadž soudruh Dubček a jeho parta chtěli jiný Ismus pod patronátem Varšavské smlouvy, což se nepovedlo a poté přijela bratrská pomoc mimo zbrojnošů od polo Roma Nicolase Cauchesca, který neměl bobky ze soudruha Brežněva na rozdíl od NDR, MLR PLR a BLR.

Nejlepší odpověď
annas

Nenašla jsem žádné informace o počtu obětí u nás. Nebyla ale taková informovanost jako v současnosti, nebo se informaci nezveřejňovaly, aby se zabránilo panice. Sama si rovněž nevzpomínám, ale nepamatuji si rovněž, že by v mém okolí někdo onemocněl.

"Hongkongská chřipka 1968 – 1969
Pandemie chřipky v letech 1968 až 1969 byla způsobena virem chřipky A(H3N2). Pandemie chřipky, která postihla svět v letech 1968 – 1969 byla opět o něco slabší než pandemie chřipky z let 1957 – 1959, avšak přinesla několik nepříjemných epidemiologických překvapení. V červenci 1968 se objevil nový typ viru chřipky v Hongkongu.

V mnohých zemích bylo onemocnění méně vážné s nižší hladinou úmrtnosti a pomalejším šířením. Důvodem, proč byl pandemický virus méně patogenní, je skutečnost, že mezi viry, které způsobily asijskou chřipku a hongkongskou chřipku, existuje genetická podobnost a část populace měla získanou imunitu vůči viru, který způsobil asijskou chřipku. Počet úmrtí se odhaduje na jeden milión (MZCR [online], 2006)."

MASARYKOVA UNIVERZITA
PEDAGOGICKÁ FAKULTA
Katedra výchovy ke zdraví
Možnosti ovlivnění chřipkového onemocnění
Bakalářská práce
Brno 2010
Autor práce: Hana Byrtusová

quentos

Tak a teď ten odstavec přečti celej na jeden nádech. Vzhledem k tomu, žes tam neměl ani jedinou čárku, by to pro tebe neměl bejt problém.