Tabea

Jak pravděpodobný je přenos viru, pokud dvě osoby spolu tráví čas?

  1. obě mají respirátor
  2. jsou spolu 3 hodiny venku / větrané místnosti

Odpovědi
Kepler

Respirátor riziko omezuje, ale nic nezaručuje. Všichni víme, že nejsou moc těsné. Kromě toho se vir nešíří jen vzduchem, ale i kontaktem mezi osobami a kontaminované mohou být i předměty a povrchy čehokoliv. Lze jen konstatovat, že čím déle jsou osoby spolu, tím větší je riziko nákazy.

Funna

chceš to v procentech?…to nikdo neřekne…čím delší kontakt, tím vyšší pravděpodobnos­t…taky záleží na tom, jakou mutací víru ten nakažený má…jak má nasazený respirator, jestli při hovoru prská, kašle, záleží i na proudění vzduchu od koho kam proudí atd…prostě je těch podmínek moc…

Speed77

Hele, pokud ani jeden z nich není nakažený, tak je procentuální šance na nákazu nulová. ;)
Neřeklas přece, že jeden z nich musí být nakažený. :P

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.