JarkaHor

Jak pracujete s únavou? Je něco, co vás z ní dostane?

Odpovědi
aevul

Je únava a únava. Na psychickou únavu mi pomáhá pohyb (existuje na to vědecké zdůvodnění, ale to po mně nechtěj), na fyzickou únavu odpočinek.

da ny

Co to je? Tedy tak, aby nebyla.
Energii rozdávám ;D Mám na to, přes 10 let, mnou ověřenou metodu (existuje na to „nevědecké“ zdůvodnění a tisíciletá povědomost, „oprášená v Japonsku v 19. století,
ve Švýcarsku hrazená ZP ).
Když to výjimečně přeženu, pro větší deficit spánku, právě spánek a odpočinek mne dobije.
Jinak procházka, nejlépe v přírodě a hudba (čím tvrdší, tím lépe a pak, vždy podle nálady).
Fyzicky se dávno nepřepínám, pomáhala mi masáž a relax. Neřeším, co se mne netýká a co nemohu ovlivnit a wolowiny („Co tě nezabije, to tě posílí“ , no to vědecká studie existuje: https://www.li­fee.cz/trendy/co-te-nezabije-to-te-posili-potvrdila-nova-vedecka-studie_95482.html).

Ametyst

Bývala jsem unavená, když jsem jedla “cokoliv kdykoliv”. Místo více energie po jídle mě ty přidané chemikálie daly pořádně zabrat. Dnes už si umím v potravinách vybrat, a mám plno energie.

Filip84

Co to je „únava“?

Únava existuje fysická – prostě z fysické práce (pohybu). Psychická, z přetížení vjemy, dostaví se stres, a z něj únava. Chronická, ať už z chronického fysického vyčerpání, chronického psychického vyčerpání, kumulace vyčerpání, permanentního stresu.

Obecně pomáhá duševní hygiena, dobrá a racionální strava, pravidelný a kvalitní spánek v potřebném množství, zdravé mezilidské soužití, žít teď a tady, nehnípat se v minulosti, netrápit se budoucností.

Gabullka

Tak to já mám opačný problém a nemůžu absolutně večer zabrat. Takže bych si to s tebou klidně vyměnila.

Vercule

Gabullka: Zkus tady ten doplněk, který navozuje přirozený spánek a celkově tě „hodí“ do klidu. Mně se osvědčily moc https://www.e­pam.eu/cs/epa­my-50ml/95-epam-96-psychicky

Ametyst

Dany: v mem životě co mě nezabije, to mě tak srazilo na kolena, že jsem ani neměla chuť žít. Nějaké posílení se dostaví třeba za mnoho let.

da ny

Milá Ametyst: Mně každý pád něco vzal, ale mnohé dal. Každý konec, byl novým začátkem. Jinou cestou.
Ocenila jsem to někdy až s odstupem času (v daný okamžik tam byla lítost, křivda, zlost, beznaděj).
I mně se kdysi nechtělo žít… Selhala jsem. Měla jsem motor (mamku by to zabilo a otec dítěte nebyl nikdy funkční), v práci tehdy bylo peklo. Musela jsem se vzchopit, protože jsem chtěla, tak to vyšlo. Můj Anděl Strážný, se se mnou musel hodně zapotit. Potřetí ždímal triko před 12 lety. Už ho šetřím ;D O některé věci/události jsem si „napsala sama“ i ten pohlavek v podobě nemoci jsem si „vykoledovala“. Včas mi vše došlo. Šla jsem na to a dělám vše jinak. Se zdrojem energie a pozměněnou životní filozofií, je život radostí. Z „nepřátel“ mám kamarády a z bývalého partnera (otec druhého dítěte) mám po letech prima přítele. A „Válka Roseových“, před 12 lety skončila. :)