paul1

Jak ovlivnit chování našich genů?

Cvičením. Pokud budeme cvičit minimálně 150 minut týdně, co není tak mnoho, ovlivníme chování více jako 50 – ti genů.
https://www.id­nes.cz/xman/a­drenalin/cvice­ni-fyzicka-aktivita-geny-metabolicky-syndrom-studie.A221212_151­626_xman-adrenalin_fro?zdro­j=vykuk_obecny

Doplňuji:
K námitce – otázka i odpověď jsou vždy dávány do diskuse. Určitě je víc odpovědí na uvedené témy. A o tom to je.

Odpovědi
elkon

Proč se ptáš na něco, co máš odpovězeno v článku?

led

Závisí to od vlastnej sebadisciplíne.

aliendrone

Tak díky. I když jsem přirozeně věděl, že fyzická kondice ovlivňuje zdravotní stav (to se ví snad od starověku), tak že to jde až na genovou úroveň jsem neměl tušení. (POKUD je to pravda.)

Nicméně z toho plyne jiná zajímavá otázka. Jestliže FYZICKÉ cvičení ovlivní fyzický stav, nemůže platit totéž o duševním cvičení? Je známo, že většina lidí poté co opustí školy mozek již moc nevyužívá, tudíž by to MNOHÉ VYSVĚTLOVALO. 😉 😄

Reverend

To je poměrně známá věc, používá se to i v psychologii / psychiatrii, genově máte nějaké předpoklady, ale jestli se projeví (tedy exprese) záleží na tom, jak žijete.