Vojta24

Jak nainstalovat/zpro­voznit Samsung tiskárnu v Ubuntu Linux?

Jedná se mi konkrétně o instalaci tiskáren SL-M2022W a SL-M2026. Moje verze operačního systému Ubuntu Linux je „18.04 LTS“.

Nejlepší odpověď
anonym

Samsung své linuxové ovladače tiskáren nabízí ke stažení přímo na stránkách support.hp.com , je třeba je stáhnout a do systému doplnit následujícím postupem:

  1. Stáhněte „Samsung Print Driver for Linux“, je to pravděpodobně univerzální ovladač pro všechny tiskárny ale pro jistotu jej dohledejte na support.hp.com přímo na stránce podpory vašeho modelu. Svůj model najdete zadáním jeho typového značení zde https://suppor­t.hp.com/cz-cs/drivers/printers pro model SL-M2022W konkrétně je to tedy přesně zde https://suppor­t.hp.com/cz-cs/drivers/sel­fservice/samsung-xpress-sl-m2022-laser-printer-series/17157279/­model/17157283
  2. klepněte na tlačítko [Stáhnout] v řádku „Samsung Print Driver for Linux“ … a uložte na disk soubor „uld_V1.00.39_01­.17.tar.gz“ (to číslo se může lišit, je to číslo verze a v budoucnu jistě příjdou verze vyšší)
  3. Stažený archiv *.tar.gz je něco jako zip, dá se velmi jednoduše rozbalit do složky, klepněte na něj pravým tlačítkem a vyberte „Rozbalit sem“ … vznikne tak na stejné místě složka ULD obsahující právě instalační soubory ovladače
  4. Klepněte pravým tlačítkem na výše zmínenou složku uld která vznikla rozbalením staženého archivu a vyberte „Otevřít v terminálu“
  5. Terminálu se nebojde zadáme v něm jen jeden jediný příkaz.

sudo ./install-printer.sh

6. spustí se instalační skript který se vás v prvním kroku vyzve k zadání hesla, zadejte to které používáte běžně při přihlášení do počítače. Dále se zeptá, zda chcete v instalaci ovladače pokračovat, potvrďte stisknutím ENTER
7. v dalším kroku vám zobrazí licenční ujednání se kterým musíte souhlasit, mačkejte mezerník tak dlouho dokud nezmizí zvýrazněný text „–Pokračovat–“ ve spodku terminálu a na finální otázku „Do you agree? / Souhlasíte ?“ která se zobrazí místo něj odpovězte stiskem klávesy „y“ a potvrzením ENTER
8. nyní proběhne instalační proces, jen vyčkejte. V jeho závěru skript vypíše zprávu „Install finished“
9. nyní se ujistěte že tiskárna je zapnutá a restartujte počítač
10. po restartu otevřte nastavení tiskáren (úplně vpravo nahoře, v systémové liště máte systémovou nabídku, kde klepnutím na ikonu překříženého klíče&šroubováku otevřete nastavení systému → v něm vyberte z levého sloupce Tiskárny → a klepněte vpravo nahoře na tlačítko [Přidat] … v dislogu pro přidání nové tiskárny už ten svůj samsung vidíte, a můžete jej snadno přidat mezi aktivní tiskárny a následně na ní tisknout z kterékoliv aplikace.

Kryšpín

Ge0rge, díky to je perfekt výklad