zvonisek

Jak na zarůstání chloupků po holení a tvoření boláků, strupů?

Nejlepší odpověď
Kepler

Může to být i genetického původu. Existuje spousta přípravků na přípravu pleti před holením i po něm. Jejich účinek je založen hlavně na hydrataci a protizánětlivých účincích. Nějaké rozumy získáš tady: https://www.gi­llette.cz/cs-cz/tipy-pro-holeni/tipy-pro-holeni-tvare/pupinky-po-holeni

Další odpovědi
Malvína

Je pravdou, že já na to nijak zvlášť netrpím, ale dříve to problém byl, takže už mám pár vychytávek.

Doporučuji Nivea Intimo Double effect. Jedná se o emulzi pro intimní hygienu, která je také určena k holení. Přípravek je velmi šetrný.
Jinak je dobré čerstvě oholené místo potřít kolínskou. Trošku zaštípe, ale pomáhá. Místo vydesinfikuje. Hlavně nezapomínat na ostrou žiletku, pokud se holíte právě jí. Pokud používáte klasické pěny na holení, za mě určitě vybírat kvalitní hutné pěny.

dubraro

Místo holení provádět depilaci.