zvonisek

Jak na domácí fotovoltaiku na rodinném domě?

Máme nově fotovoltaiku na rodinném domku zřízenou panem Hyánkem. Zatím sledujeme a nevidíme efekt. Nevíme, zda je to normální. Když je pěkné počasí tak vyrábí 3 KW, baterie jsou zcela plné. Dejme tomu že v ten daný okamžik je spotřeba 1,5 KW, my odebíráme drahý proud ze sítě a skoro všechno vyrobené jde zadarmo do sítě. Nerozumíme tomu. Prostě výroba je vyšší než spotřeba, přesto odebíráme ze sítě. Nevíte, zda je někde chyba? Je to normální? Nevíme si s tím rady.

Nejlepší odpověď
Edison

Už jsem psal. Ať vám dodavatel FV vyjede energetickou bilanci v kWh a v penězích.