Anonym 12345

Jak mohu získat místo na české ambasádě v Rusku? (+Jaký je plat a náplň práce)

Odpovědi typu můžeš tam pracovat jako uklízeč (a celkově zbytečné odpovědi)… si nechte

Odpovědi
ElonMusk

Buďto vystudujte vhodný VŠ obor, následně Diplomatickou akademii MZV a následně doufejte, že Vás díky vaší perfektní ruštině a zkušenostem z ruského prostředí pošlou do Ruska.

Nebo se staňte politikem, a na politický důchod si to domluvte jako trafiku.

Náplň práce se odvíjí od zařazení ve struktuře ambasády.

dubraro

Záleží na tom, co byste tam chtěl dělat. Pokud obslužný personál (kuchař, řidič, údržbář…) tak nastoupit do zaměstnání na MZV a budete-li dobrý, dříve či později na nějakou ambasádu vyjedete. Obslužný personál se po pár letech střídá. Mj. proto se v závodní jídelně na MZV tak dobře vaří 🙂
Pokud byste chtěl být diplomatem (konzulem, vyslancem…), pak by to chtělo vystudovat příslušnou školu a jazyky a pak se ucházet o místo na MZV.
Třetí možnost je být tak významnou osobností se vztahem k příslušné zemi, že vás prezident jmenuje velvyslancem. K tomu žádné diplomatické školy nepotřebujete, viz Vladimír Remek, kosmonaut, velvyslanec v Rusku nebo Věra Čáslavská v Japonsku.