Hufnágl

Jak mi vysvětlíte tento citát? : Ženská logika je vítězství pudu nad rozumem. Francisco de Xaviero

Neuvedl jste zdroj, odkud jste citát převzal.

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

Jednoduše, že ženy nemají logiku a nemyslí logicky. U nich rozhoduje pocit (emoce, instinkty, pudy) i v případech, kdy je třeba pužívat rozum/logiku a rozhodovat se. Tím se taktně snažil naznačit, že ženy vlastně logiku nemají a na rozum nespoléhají. :D
Myslet logicky znamená myslet rozumově, takže když tvrdí, že se rozhodují na základě pudů, tak vlastně moc logicky nemyslí. Alespoň tato jejich část nepřevažuje a jsou spíš emocionální založené. Logika při rozhodování je až vzadu.

Proč zdroj? Já skoro nikdy taky neuvádím zdroj k citátům. Krom toho, že si jich spoustu pamatuju, že jich mám doma plno vypsáno a taky několik knih plných citátů, rčení a přísloví, tak s nimi často pracuji na stránkách „Citáty slavných osobností“ a na „Databázi knih.“ Prostě mě to baví. A tak citát, který přidávám na ty stránky někdy hodím i do odpovědí tady (logicky dávám své oblíbené citáty, většinou ty, které znám). A i kdyby ne, tak je to přece jedno, když jeden citát je i na 10 českých webech v úplně stejném znění. Nebo když se jedná o veřejně známý citát.

Další odpovědi
Kepler

Na to ještě nikdo nepřišel.

„Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku: Co vlastně ženy chtějí?“ — Sigmund Freud

Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-zenach/

Já jenom dodám: ženy nikdy nevědí co chtějí a nepřestanou to chtít, dokud to nedostanou.

Mc Merkurion

… všechny citáty, fakta o ženskej logice atd jsou pravdivý, ženský a jejich myšlení je hrozný, a je hrozný s nima žít … ale bez nich je to ještě horší a stojí to za *** …

Mr. Marek

Asi: Nepochopí rozumem a kdo pochopí, pak to nebylo logickým uvažováním, ale přirozeným nastavením.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Hufnágl

annas
Našel jsem ho v šuplíku u dědečka. Potřebuješ ještě něco? Ptej se.