Pepa25

Jak hodnotíte s odstupem času kroky Babišovy vlády těsně po oznámení úmrtí K. Gotta?

Pro připomenutí: ve středu 2.10.2019 cca kolem 10.00 byla zveřejněna informace o úmrtí Karla Gotta. Již před polednem bylo svoláno mimořádné zasedání vlády na ten den od 16.00, které schválilo „uspořádání státního pohřbu k uctění památky Karla Gotta v případě souhlasu jeho rodiny“. Následně se ukázalo, že státní pohřeb není vhodný (za posledních 50 let ho měli jen L. Svoboda a V. Havel).

Nejlepší odpověď
Arne1

Byl to populistický krok, který ukazal nekompetentnost vlády, která nevěděla, co schvaluje a obávám se, že podobně funguje podle přání a pocitů svého šéfa řídících se aktuálními záchvěvy veřejného mínění i v důlěžitějších věcech

jsou to šašci kteří se chtějí zalíbit

Další odpovědi
Kepler

Byl to ukvapený krok, ale Babiš to myslel dobře a to se počítá

elkon

Byl to ukvapený krok, ale Babiš to myslel dobře a to se počítá

Krok to ukvapený nebyl, ale jsou zde tendenčně položené otázky. Nebylo možno uvést kladný názor. Jiná možnost nebyla, protože o státním pohřbu rozhoduje vláda. A pan Karel Gott si pocty zaslouží. Kdo jiný by měl reagovat. Že to bylo správné dokládá pohled před jeho dům, toto už se nikdy nikomu nepodaří.

Mc Merkurion

Je mi to jedno / mám jiný názor

… je to naprosto v pořádku, jen tlumočil názor většiny obyvatel, a přestože mezi ni nepatřím, schvaluji to … přesně jak napsal elkon …
… to, že pořádně nevěděli, jaký je rozdíl mezi státním pohřbem

a pohřbem se státními poctami, co mají vyhlásit je OK, to je jasný, on se u nás státní smutek a funus vyhlašuje každej rok, jako to bylo v éře sovětských soudruhů aby věděli, jak se to dělá …

… kdo jinej než vláda by měl udělat tento POPULISTICKÝ krok, jenž chtěli i lidé, kteří si myslí, že si jej zaslouží (a je pravda, že v tom mají pravdu), než vláda ??? Babiš a vláda jen vyslyšeli lid …

Drap

Je mi to jedno / mám jiný názor

Hodnotím to kladně.

Edison

Byl to populistický krok, který ukazal nekompetentnost vlády, která nevěděla, co schvaluje a obávám se, že podobně funguje podle přání a pocitů svého šéfa řídících se aktuálními záchvěvy veřejného mínění i v důlěžitějších věcech

ivzez

Je mi to jedno / mám jiný názor

Čekala bych, že premiér a vláda znají rozdíl mezi státním pohřbem
a pohřbem se státními poctami a že vědí, kdy je který z nich vhodný.

Hodnotit něčí pohnutky nebo (ne)kompetentnost jenom na základě informací z médií však nebudu.

Klaproth

Byl to populistický krok, který ukazal nekompetentnost vlády, která nevěděla, co schvaluje a obávám se, že podobně funguje podle přání a pocitů svého šéfa řídících se aktuálními záchvěvy veřejného mínění i v důlěžitějších věcech

Jack 12323

Byl to populistický krok, který ukazal nekompetentnost vlády, která nevěděla, co schvaluje a obávám se, že podobně funguje podle přání a pocitů svého šéfa řídících se aktuálními záchvěvy veřejného mínění i v důlěžitějších věcech

aliendrone

Je mi to jedno / mám jiný názor

No jo. A dobrá hospodyňka i pro pírko přes plot skočí. To je TAKÉ důležité! :(

zvonisek

Je mi to jedno / mám jiný názor

PanTau33

Byl to populistický krok, který ukazal nekompetentnost vlády, která nevěděla, co schvaluje a obávám se, že podobně funguje podle přání a pocitů svého šéfa řídících se aktuálními záchvěvy veřejného mínění i v důlěžitějších věcech

Lgee

Je to naprosto nepodstatná věc, kterou jen zdůrazňují Babišovi kritici, navíc Babiš může poukazovat, že nedostal souhlas rodiny se státním pohřbem, což je pravda

elkon

ivzes, to že státní pohřeb nakonec nebude, ale bude jen pohřeb se státními poctami, bylo po dohodě paní Ivany Gottové s vládou. Ne proto, že vláda nezná rozdíl.

ivzez

Elkone,
Babiš od začátku mluvil o státním pohřbu, který u nás v posledních snad 50 letech měli jen Ludvík Svoboda a Václav Havel. Kdyby věděl, oč jde, a komu je státní pohřeb určen, nemluvil by o něm.

Nejsem si ani jista, že to bylo na základě přání I. Gottové. Spíše si myslím, že Babiše až dodatečně někdo upozornil na nevhodnost.

Mc Merkurion

@ivzez: … právě proto, že u nás nebyl, vlastně nikdo nevěděl, co to státní pohřeb je, IG se k tomu zpočátku stavěla zdrženlivě; jelikož ale věděla, že i KG by si přál,aby se s ním lidé mohli rozloučit, tak po upřesnění a přehodnocení situace vládou, na pohřeb se státníma poctama kývla …

Pepa25

"nikdo nevěděl, co to státní pohřeb "
To myslíte vážně? Jako že už nežije nikdo z těch, kteří organizovali Havlův pohřeb v r. 2011?! Stačilo, aby se Babiš kohokoliv, kde dělá do protokolu, zeptal! Hezká byla reakce Forejta, který komentoval i další úlet, když Ovčáček hned stahoval vlajky na Hradě …

Mc Merkurion

… jo, jenže protokol přijde na řadu až když se dohodne, co bude >>> kdyby se zeptali předem našich úředníků, tak je Kája v prach a eště nemaj odpověď … lidi myslete trochu, nikdo nejni neomylný ..

Pepa25

Obávám se, že obhajujete neobhajitelné. Každý je omylný, ale právě proto pro věci typu rozhodnutí vlády je stanovený postup, neboť vzhledem k závažnosti to nemůže být momentální hnutí mysli. Prostě mě z celé záležitosti zůstala pachuť, že Babiš klidně vypoví válku, aniž se zeptá generálů a ještě ho bude spousta lodí obhajovat …

Mc Merkurion

… jak jsme se shodli, jedná se o usnesení vlády, jestli je správné či nikoli, ponechám nyní stranou … zeptám se tedy jinak, proč se jiní členové vlády, především z ČSSD proti tomu neohradili ??? proč jej neopravili ??? proč se stále zmiňuje jen Babiš ??? a jestliže mi někdo chce tvrdit, že jej poslechli bez námitek, jelikož si nenechá nic vymluvit, pak se musím zeptat, co je to za stranu ta ČSSD ??? je to ještě větší korytářka než jsme si mysleli…
… takže jo, Babiš udělal chybu,ale nikdo, opravdu NIKDO jej neupozornil !!! viz ono usnesení, bez protestů, jednohlasně … takže se to zase jen hodí k tomu, očernit Babiše, je mi zádele, jestli je to obhajitelné, ale že se někdo splete se dá pochopit, a když z toho zůstane nějaká pachuť, tak jen taková, že oranžový maj fůru keců, ale když se má něco schvalovat, i když se jedná jen o takovou maličkost, jako je funus, tak zvednou ruce >>> toto by si měli voliči zapamatovat, až půjdou příště k volbám, kdy jim budou zase slibovat, že nebudou dělat kompromisy !!!

Mc Merkurion

… pravda, I.G. si přála pohřeb pro lidi, ne státní akci pro pár politiků …

Pepa25

elkon: třetí varianta je pozitivní a první v podstatě také. Že už navždy bude v historii usnesení vlády ČR viset toto, které nebylo naplněno (státní pohřeb mít K. Gott nebude) je prostě fakt. Že jsou názory na akci vlády (ne názor na přínosy a význam p. Gotta!!) rozdílné je také fakt, který potvrzuje i tato anketa …