dust8

Jak chápete tento citát z Městečka Twin Peaks: Sovy nejsou tím, čím se zdají být?

Doplňuji kontext: Druhá série, část první
Poté, co je Cooper postřelen, zůstává ležet na podlaze svého pokoje. Ve svém zraněném stavu a jen napůl při vědomí, prožije Cooper vizi, v níž se mu zjeví Obří muž. Obr agentu Cooperovi prozradí tři věci: „Narazíte na muže ve smějícím se pytli“, „Sovy nejsou tím, čím se zdají být“ a „Bez chemikálií vám on ukáže cestu“ a nakonec mu sdělí „Budete potřebovat lékařské ošetření“. Obr si poté vezme Cooperův zlatý prsten a vysvětlí mu, že mu bude navrácen, až Cooper všechna tři jeho odhalení správně pochopí.

Nejlepší odpověď
annas

https://garmon­blogzia.wordpres­s.com/2016/04­/07/the-owls-are-not-what-they-seem/

Fráze: „Sovy nejsou tím, čím se zdají být,“ je jedním z nejznámějších a nejdiskutovanějších sloganů série Twin Peaks . Zatímco většina teoretiků je schopna dospět k nějaké obecné shodě o významu, který se za tím skrývá, ne všichni jsou schopni se shodnout na hlubším smyslu. Takže sovy nejsou tím, čím se zdají, ale co přesně jsou? Dugpas? Démoni? andělé? Mimozemšťané? špioni? Nebo něco jiného? V tomto článku se ponořím do různých teorií a prozkoumám důkazy pro každou z nich.

Seriál neznám, takže uvažuji podobně jako autor v odkazu.

Vycházím z toho, že sova je prý symbolem moudrostii
V archivu je něškolik otýázek na toto téma a vysvětli, proč to tak asi je. Další otázka je o otáčení hlavy sovy.

Sovy nejsou moudré. nemají nadprůměrmnou inteliogenci., i když moudrost ve vědomí lidí přetrává.

Něco vyplyne z uvedených ciltátů.

Sova se často používá k symbolizaci různých emocí, jako je vítězství, moudrost nebo osamělost. Byly také spojovány s fantasy světem., pohádkajmi – čarodějjicemi.

Je známo, že sovy útočí na lidi pouze v obraně a není to smrtelné. Dá se říci, že sovy nejsou nebezpečné.

  1. Sovy jsou moudré. Jsou opatrné a trpělivé. Moudrost vylučuje smělost. Proto jsou sovy chudými hrdiny." Patrick Rothfuss.
  2. Sova je proto symbolem moudrosti, protože i hlupák vidí za světla, ale moudrý člověk vidí i ve tmě.“ — Panin
  3. „Sova nejde do hnízda skřivana.“-Victor Hugo
  4. Naučili jsme se být trpělivými pozorovateli jako sova."
  • Tom Brown, Jr

5. Sova je nejmoudřejší ze všech ptáků, protože čím více vidí, tím méně mluví." – Christie Watson.

6. „Pokud nejste ochotni bránit své právo na svůj vlastní život, pak jste jen jako myši, které se snaží hádat se sovami. Myslíte si, že jejich způsoby jsou špatné. Myslí si, že jste večeře.“

  • Terry Goodkind.

7. „Nevědomý má orlí křídla a soví oči.“ – George Herbert.

8. „Přátelé mi říkají sova. Zřejmě je to kombinace moudrosti a velkých očí.“- Romy Madley Croft.

9. „Žádná sova se nebojí noci, žádný had z bažiny a žádný zrádce zrady!“- Mehmet Murat Ildan.

https://kidadl­.com/quotes/best-owl-quotes-to-bring-you-wisdom

Nazvala bych sovu královnou nocik, čarodějskou, , která je záhadná, mnoho vidí, ale nikdy nezradí Dotyčný se nechoval tak, jak se chová sova, příopadnw sio její chovájní vysvětloval jinak., nepochopil skrytou pravdu.

Další odpovědi
elkon

Ne vždy je vše tak, jak se na první pohled zdá.

quentos

Narážka na okřídlené „věci nejsou tím, čím se zdají být“ a přenesení do kontextu daného seriálu. Jak už ale bylo řečeno, pro zjištění skutečného významu bychom museli znát kontext.