jirka F

Jak byste to uvítali pokud by vám nějaký člověk nebo čaroděj dal možnost nahlédnout do vaší budoucnosti?

Uvítali byste to.

Nejlepší odpověď
led

Pre mnohých je lepšie nepoznať svoju budúcnosť, bez ohľadu na to či speje k dobru, alebo k zlu. Ľudovo povedané, nedorástli na túto znalosť a svojimi predčasnými konaniami by si skôr viac uškodili než polepšili.

Ďalej v diskusii

Další odpovědi
da ny

Poslala bych čaroděje do háje ;D
Stačilo mi, když mi v průběhu ošetřování v ambulanci jeden sdělil, v kolika letech odejdu…
Tak jsem zvědavá, zda jeho hranici překonám :)

Filip84

Já opravdu nechápu, z čeho usuzuješ, že existuje budoucnost. Samozřejmě, že neexistuje, existuje přítomnost, nic víc, nic míň. Minulost byla, tedy neexistuje, budoucnost je domněnka, může být stejně dobře, jako být nemusí. Existuje tady a teď a mimo to nic.

Takže, pokud by Ti někdo „dal možnost nahlédnout do … budoucnosti“, tak Ti akorát přehraje nejpravděpodobnější možnější predikci. Tak bys viděl tu predikci, tu domněnku, předpoklad, no a protože jsi člověk věřící, tak bys věřil, že to je Tvůj osud, a že to nemůžeš změnit. Tím, že bys viděl tu nejpravděpodobnější možnou predikci, a že bys tomu vidění věřil, tak bys byl tím viděním „očarovaný“, „posedlý“, a ve výsledku by Ti to akorát uškodilo.

Takže ne, nikdy, k čemu taky?

paul1

Nestál bych o to.

elkon

Ne.

hesterbrown4

Ahoj drahý,
Gratuluji vám a doufám, že se máte skvěle.
Můžeme být přátelé? Řeknu vám o mně více, až od vás dostanu odpověď, můj soukromý e-mail je (mercyvail15@gmail.com) OK. čekám s pozdravem.

led

da ny, pokiaľ budete žiť svojim spôsobom, nestresovať sa akýmsi proroctvom vášho odchodu zo sveta živých, máte šancu ma dobehnúť alebo prekonať.
Nedávno som oslávila svoju už (predpovedanú) 3.smrť svojho života. Takže v súčasnosti žijem podľa vešteckých predpovedí a lekárskych prognóz už 4.život, aj keď podľa riedkych zdravotných záznamov, krvi a odtlačkov prstov je to stále ten istý organizmus jedného života.

Randomčlověk

No slyšel jsem – a podle mě je to pravda – že kdybychom věděli co nás v budoucnu čeká, omdleli bychom.
Možná to zní nejprve lákavě – věděl bych, jaké to všechno v budoucnu bude. Ale když se nad tím více zamyslím, nechtěl bych to. Život by pak byl o ničem. A napadlo mě, že kdybych do té budoucnosti nahlédl a viděl bych, že třeba za týden půjdu např. do parku, co kdybych se za ten týden snažil za každou cenu do toho parku nejít?

Takže odpověď je jasné ne.

led

Dodatok k mojej odpovedi.
Aj keď som sa vyjadrila, že pre mnohých by bolo lepšie nepoznať svoju budúcnosť, neznamená to, že by nikto nemal veriť v poznanie budúcnosti. Celý život od nadobudnutia schopnosti premýšľať o budúcnosti, som žila a pracovala nielen pre prítomnosť, ale aj pre budúcnosť. Rovnako ako aj väčšina učiteľov učí svojich žiakov pre budúcnosť. Väčšina umelcov, maliarov, sochárov, spisovateľov, filmárov verí v budúcnosť, pretože, ak by v ňu neverili, netvorili by svoje diela. Ak by robotník pri pracovnom stole, sústruhu… neveril v budúcnosť nevyrábal by nové výrobky. Roľník, pri zasievaní zrna, vidí pred sebou lány zlatých klasov, množstvo chleba z nich upečeného. To všetko je viera v budúcnosť. Je to moja, naša aj vaša budúcnosť.

led

Filip84
Po prečítaní vašej odpovede ma napadla zákerná otázka. „Načo ten Filip žije, keď nežije pre budúcnosť? Pozná len prítomnosť, aj to len tú svoju.“
Takže, Filip, ak nežijete pre budúcnosť, žijete len prítomnosťou, prečo vlastne žijete?