jirka F

Jak byste se vyjádřili k arktickým mrazům na severu v USA a Kanadě?

Pamatujete takové mrazy za svého života i v ČR?

zdroj obrázku: pixabay

Nejlepší odpověď
Filip84

Ono by to chtělo uvést zdroj, co míníš tou arktickou zimou.

Pokud míníš –50°F – –70°F, jako je zmiňováno např. zde: https://www.bbc­.com/news/wor­ld-us-canada-64061588, tak ne, to nepamatuju a u nás to nikdo pamatovat nemůže, protože tak nízké teploty na našem území nebyly nikdy naměřeny; teplotní rekord v ČR je –42.2 °C, což je –45°F, a to 11. února 1929, a to v Litvínovicích (https://ct24.ces­katelevize.cz/ar­chiv/1421464-minus-422-stupne-celsia-dosud-neprekonana-nejnizsi-teplota-v-cr).

I když jsou tady nějací ti „sokolíci“, tak tak starý, aby to někdo pamatoval, tady opravdu nikdo není.

Další odpovědi
Drap

Vyjádřil bych se rak, že dost mrzlo- U nás nepamatuji, že by byly zaznamenána takové mrazy, i když jsou na zemi místa na kterých to neni nic nezvyklého. To jak se kdo vyjádří k mrazům, nemění nic na tom, že je to naprosto zbytečné. Příroda si bude iu nadále mrznout podle sebe.

Ametyst

Nějak se to “globální oteplování “ vymklo kontrole.

dnb

Vpády arktického vzduchu do USA jsou častější než v Evropě. V místech se stejnou zeměpisnou šířkou, kde se nachází např. ČR, tam měří aktuálně i kolem –50°C. Důvod proč takovéto mrazy Evropu nezasahují snad vysvětlovat nemusím.
Ale, jen tak mimochodem teplota kolem –35,7°C, je zaznamenána na Horské Kvildě 06.02.2012, což od dosavadního celorepublikového rekordu v Litvínovicích nemá moc daleko. Navíc v tehdejší době bylo o 60% méně meteorologických stanic než v současnosti a tak je velmi pravděpodobné, že skutečná nejnižší možná hodnota zde vůbec nebyla naměřena.

Můj názor tedy zní, že je to zejména v severních částech USA a celé Kanady zcela běžná zimní záležitost.

hesterbrown4

Ahoj drahý,
Gratuluji vám a doufám, že se máte skvěle.
Můžeme být přátelé? Řeknu vám o mně více, až od vás dostanu odpověď, můj soukromý e-mail je (mercyvail15@gmail.com) OK. čekám s pozdravem.

dnb

Vpády arktického vzduchu do USA jsou častější než v Evropě. V místech se stejnou zeměpisnou šířkou, kde se nachází např. ČR, tam měří aktuálně i kolem –50°C. Důvod proč takovéto mrazy Evropu nezasahují snad vysvětlovat nemusím.
Ale, jen tak mimochodem teplota kolem –35,7°C, je zaznamenána na Horské Kvildě 06.02.2012, což od dosavadního celorepublikového rekordu v Litvínovicích nemá moc daleko. Navíc v tehdejší době bylo o 60% méně meteorologických stanic než v současnosti a tak je velmi pravděpodobné, že skutečná nejnižší možná hodnota zde vůbec nebyla naměřena.

Můj názor tedy zní, že je to zejména v severních částech USA a celé Kanady zcela běžná zimní záležitost.