paul1

Jak by se Vám líbil tento zamýšlený projekt?

Původní požadavek pana prezidenta Masaryka, aby mělo Československo přístup k moři koridorem vytvořeným mezi Rakouskem ,Slovinskem a Itálií, který ale nebyl schválený, měl být nahrazen 410 km dlouhým koridorem, vedoucím zčásti (350 km) tunelem. Hezky se to čte, ale realita by asi byla jiná.

https://www.id­nes.cz/cestova­ni/kolem-sveta/tunel-na-jadran-adriaport-ceskoslovensko-karel-zlabek-pragoprojekt.A210901_142­941_kolem-sveta_hig

Nejlepší odpověď
zjentek

Když vznikala EU, doufal jsem, že si budeme jezdit k moři, jako by bylo přilehlé s hranicí naší země. A že se všichni budeme milovat a objímat, jako zlatíčka.

Další odpovědi
Kepler

Trošku drahá srandička, ale bylo by to fajn – o víkendu si smočit prdelky v Jadranu. Hodně cestovek by zkrachovalo.

JežíšKristus

No nepřekvapuje, že se tím zabývali „experti“ z Pragoprojektu. Ty nechcete ani dnes, zlatý Metrostav.
Umělý ostrov by nešlo vytvořit, to by bylo v rozporu s mezinárodním právem, leda že by ostrov byl šíleně daleko od pevniny. A Jugoslávie by se jen tak vzdala svého území, aby si východňary mohli postavit vláček?
Už vidím, jak by jedna oprava zabrzdila dopravu na týden, i dnes stačí přijít v Praze na hlavní nádraží, a počet zpoždných spojů budete počítat pět minut.
Pro Čechy nerealizovaný projekt, vedle toho Rakušané mají protunelované hory horem spodem. Tolik k českým „zlatým ručičkám“.
A názory zrádce Masaryka snad nemůže brát nikdo vážně, kvůli němu upadly Čechy do hospodářské krize, když české podniky ztratily svá odbytiště v rámci Rakouska-Uherska. Spousta českých podniků se prodala Němcům. Děkujeme „tatíčkovi“.

Rokio

Bylo by to velmi nákladné, ale má to i svoje klady. Měli bychom moře.

Smack

Já bych byl spokojeně 😉

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.