kurec

Funguje takto identita v dnešní společnosti?

V dnešní době se člověk může rozhodnout jestli se cítí víc jako žena nebo jako můž i když má v občance pohlaví jiné. AVŠAK
Funguje toto stejně i s identitou státní příslušnosti? Pokud člověk například umí 2 jazyky češtinu a němčinu a třeba v dospělosti se cítí víc jako němec něž jako čech tak to chce mít i v občance. Nebo vám toto příjde jako naprostá blbost?

Nejlepší odpověď
led

Sú štáty, kde sa umožňuje dvojité štátne občianstvo a sú štáty, kde môžte mať len jedno. Ale…
K tomu, aby ste mohli mať ďalšie štátne občianstvo musíte spĺňať legislatívne podmienky. Samotná znalosť jazyka medzi ne nepatrí.

Další odpovědi
Emefej

Je vidět, že si pleteš pojmy státní příslušnost a národnost. U národnosti máš svobodu volby, u státní příslušnosti jsi omezen legislativou daného státu.

ElonMusk

Dost si pletete pojmy. Státní příslušnost je dána legislativou dané země, zpravidla potřebujete v zemi x let žít, aby Vám vznikl nárok na občanství.
A pohlaví je dané chromozomy, které měnit nelze.