CTTON

Existují v dnešní době ještě piráti?

Existují ještě, pokud ano kde se vyskytují?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Bohužel ano. :( Třeba na magistrátu jich máme mraky a můžu směle prohlásit, že Praha NIKDY neměla tak mizerné vedení. Možná to bude znít jako rouhání, ale já bych tam snad viděl raději BOLŠEVIKY, než tuhle verbež! :( :( :(

Další odpovědi
Edison

Ano. Vyskytují se na obchodních trasách. Sem tam obsaděj nějakou tu loď a požadují výkupné. Ale je to hodně řídké, dlouho jsem o žádném případu neslyšel. Už hodně dlouho se neobjevili vzdušní piráti (únosci letadel), zřejmě kvůli bezpečnostním opatřením na letištích.

marci1

Pirát (z fr. pirate, řec. peiratés, lupič, pirát) je původně námořní lupič. Piráti obvykle přepadají obchodní lodi, ale často loupí i na pobřeží. Pirátství kvete tam, kde je velký lodní provoz a lupiči mohou doufat v bohatou kořist. Místo původních šavlí a plachetnic mohou mít dnes k dispozici rychlé čluny, automatické zbraně i děla a rakety.
Zatímco pobřeží Jižní Ameriky a Afriky piráti stále ohrožují, na pobřeží Severní Ameriky se pirátství téměř nevyskytuje díky pobřežním hlídkám Spojených států, které se v minulosti podílely i na omezení pirátství v Karibském moři. Pirátství praktikované na širém moři (oceánské pirátství) proti dopravním plavidlům představuje velký problém (s odhadovanou ztrátou 13 až 16 miliard amerických dolarů za rok pro celý svět), například ve vodách mezi Tichým a Indickým oceánem, zejména na pobřeží Somálska nebo v úžinách kolem Singapuru a Malakky, kterými během roku propluje přes 50 000 obchodních lodí. 🙂
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pir%C3%A1t

Pepa25

Ano, většinou tam, kde je kombinace bída+kriminalita a zároveň slabé pobřežní bezpečnostní složky: Somálsko, Venezuela … viz odkaz

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Piracy_in_the_21­st_century

anonym

Ano,existují.

Zdroj: https://www.id­nes.cz/ekonomi­ka/zahranicni/she­ll-exxonmobil-posadka-pirati-ropa-tankery-dodavatelske-retezce-logistika-vykupne-zapadi-afrika-ro.A200427_125­927_eko-zahranicni_maz

Ametyst

Samozřejmě. Zde je např. link na film, natočený podle skutečné události. https://www.csfd­.cz/film/307856-kapitan-phillips/prehled/

Edison

Aliendrone, ty rouhači!!! Ale jinak souhlasím naprosto.