Rokio

Existují slušní kuřáci cigaret?

Podle mě je slušný kuřák něco jako oximóron nebo-li protimluv.

V minulé generaci byl maximálně ve školní třídě jeden kuřák a byl to ten největší sígr. Když člověk kouřil, měl obvykle i špatné známky, choval se hnusně, chodil za školu a jednalo se o lůzu.

Zrovna dnes jsem viděl kouřit dva kuřáky na lavičce u autobusové zastávky a otravovali tak život slušným nekuřákům. Navíc škododili svému okolí pasivním kouřením. Měl jsem sto chutí zavolat na ně měšťáky, aby zaplatili mastnou pokutu, ale neudělal jsem to, protože jsem se nad nimi slitoval. Doufám, že mi za to budou vděční.

Kouření je sice pouze zlozvyk, a podle mě jsou kuřáci i škodnou pro společnost, poněvadž kvůli nim mají mnozí další lidé zkažené plíce. Píšu například o dětech kuřáků nebo o servírkách pracující v kuřáckých hospodách. Je pravda, že tuto neřest už není možné provozovat v restauracích, ve vlacích a na autobusových zastávkách, ale stále kouření není úplně zakázáno, což je škoda. Spousta servírek v minulosti pracovala v kuřáckém prostředí, a proto některé z nich mají zdravotní problémy.

Já Rokio jsem bezúhonný, zapřísáhlý abstinent, nejsem feťák a rovněž nepatřím mezi hulváty, a proto jsem slušným člověkem a plnohodnotnou součástí české společnosti. K tomu navíc ještě pracuji a jsem velkým patriotem naší země.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Vojta24

jiná odpověď

„Já Rokio jsem bezúhonný, zapřísáhlý abstinent, nejsem feťák a rovněž nepatřím mezi hulváty, a proto jsem slušným člověkem a plnohodnotnou součástí české společnosti …“

… ne není co dodat. Fakt není. Chtěl jsem tu psát jaký jsi patetický narcista beznadějně zamilovaný do své vlastní osoby, ale ty to o sobě píšeš vlastně sám.

Další odpovědi
Drap

ano

Ano, existují. Vymýšlíš si zmatené teorie, ničím neověřené. Kuřák či nekuřák, nemá to nic společného se slušností člověka.

Malvína

ano

Hodně zvláštní dotaz. Slušnost s tím přeci nesouvisí.
Nezavolal jsi měšťáky? Máme ti gratulovat a klanět se ti? Čekáš tleskánky? Ach jo.
Servírky si dobrovolně vybraly tuto práci, ještě když se v hospodách hulilo. Jestli měly takové obavy o své zdraví, měly jít za jinou prací. A taky nezapomeň, kolik peněz má stát z prodeje cigaret. Zakázat je tady, nezbyde ani na tvůj důchod.
Poslední odstavec bez komentáře…

aliendrone

ano

Přijde mi zajímavé, kterak si nekuřáci stěžují na kuřáky. Ano, kouření je zlozvyk a jistě by bylo mnohem lepší, kdyby neexistovalo. Jestli existují „slušní kuřáci“ nevím (předpokládám, že ano), sám se řadím mezi ty „neslušné“, nicméně tato neslušnost nemá co dočinění s kouřením.

Víš čemu ale nerozumím? Proč, když je ti kouření tak odporné nejdeš na sociálku a neoznámíš jim, že chceš snížit svůj invalidní důchod a vůbec všechny příspěvky, protože NECHCEŠ peníze z tak odporné činnosti, jakou je kouření?

Nedávno se to tu řešilo – stát v souvislosti s kouřením má výdaje cca 6 miliard a příjem DESETKRÁT vyšší. Tento zisk stát částečně rozkrade, neužitečně probendí a zbytek jde na „to ostatní“, tedy mimo jiné i na TVŮJ invalidní důchod (a další vymoženosti s invaliditou spojené), který pobíráš PŘESTO, že jsi (byť omezeně, protože jsi „psycho“) práceschopný.

Nebudu se rozepisovat o obecné morální pochybenosti BONZOVÁNÍ (tu už jsem tu párkrát řešil), ale v tvém případě už jen žes na něj pomyslel (za daných okolností) je víc, než jen „kálení do vlastního hnízda“. Tudíž se nad sebou a svojí „bezúhonností“ ZAMYSLI, ty „patriote“.

Se domnívám, že STYDĚT by ses měl PŘEDEVŠÍM TY, když si na jednu stranu na kouření stěžuješ, ale nestydatě pobírat příjem mimo jiné i z TÉTO činosti ti nějak nevadí. Víš, oni existují i lidé, kteří OPRAVDU NEMOHOU pracovat a kteří by si zasloužili MNOHEM VÍCE než ty sociální dávky či jejich zvýšení. Do doby, než si zrušíš invalidní důchod tedy drž pysk a šoupej nohama! ;) :D :D

zjentek

jiná odpověď

Rokio, nebuď pokrytec. Takový šlušný, rozumný člověk jako ty a takhle? To mi k tobě nesedí ty wole. To je to samý, jako by ses zeptal, jestli existují slušný kuřačky tamtoho… však víš. A stejně tak jako u výměšku pohlavních žláz samce , ani u nikotinu zatím nebyly účinky na psychické zdraví člověka jakkoli prokázány.

ElonMusk

ne

Pasivní kouření zabije v průměru 600 000 lidí ročně. Může v takovém kontextu kuřák kouřit cigarety s čistým svědomím? To asi těžko.

Zdroj: https://www.bbc­.com/news/heal­th-11844169

anonym

Elon Musk: Ale na tom něco je.

zjentek

Aliene, socsystém by měl dostát svého smyslu, i kdyby kuřáci na této planetě vůbec neexistovali, ale… jsou to jen taková kdyby… (;

aliendrone

zjentek>>> Jistě. Já jsem ovšem vyznavač Henryho Forda (fordismu), resp. jeho názoru, že MNOHEM lepší, než dát invalidovi důchod je NAJÍT mu přiměřenou práci.

Podívej na ty zdravé chlapy ve vrátnicích, kde jen dřepí (nulové zásahové pravomoci, v podstatě můžou jen volat policii, jinak poruší zákon!), kde jen mačkají tlačítko pro zvednutí závory a obejdou jednou za čas načipovat ten kontrolní pochůzkový bazmek.

Tohle by klidně zvládl i jednoruký, Ford dokonce přišel na to, že jednoruký může pracovat i na montážní lince (pochopitelně pouze na určitých operacích, které fyzicky zvládne a jeho omezení mu při tom nevadí)!

Takový člověk (který REÁLNĚ má smysluplné společenské uplatnění a vydělá si na sebe) už jen z psychologického hlediska je na tom LÉPE, než na důchodu závislý „odstrčený“ invalida od „normálních“ jedinců někde v „chráněné dílně“, kterou NEVÍC DOTUJEME.

Ford byl VELICE inspirativní člověk s ohromnou invencí, BOHUŽEL jeho myšlenky naráží na zeď „dobrodějných“ PRASAT, která svoji „dobročinnost“ mají jako hlavní zdroj svých snadných příjmů. :(

zjentek

Nevím, jak daleko měl v plánu zajít HF. Ovšem jedinou smysluplnou „dobročinností“ je NEPLÝTVAT zdroji. A toho nikdy nedosáhneme, pokud neomezíme generování zisků. Jde o prostý model, žádná věda není třeba.

Zdroje nutno nepovažovat za cosi, co někomu patří. Zdroje je nutné považovat za komoditu, které NEPATŘÍ NIKOMU! Všichni vědí, že si do hrobu nic nevezmou. Že se nazí narodili a nazí také odejdou. Ano, vědí to všichni. Ale jen málokdo tuto filozofii uplatňuje v praxi. A zákon je v tomto ohledu velice, velice benevolentní. A je pak s o to větším podivem, jaké úsilí dokáže ve svých zákonech člověk vyvinout, když se má jednat o život či zdraví pouhého jednotlivce, zatímco hromadná likvidace lidstva očividně nikoho netrápí.

Rokio

zjentek: Promiň. Dobře jsem si uvědomoval, jaké reakce bude mít můj dotaz, když jsem ho položil. Vím, že tato moje otázka přímo překypuje psychopatickým myšlením. Jsem prostě troll a narcista.

zjentek

Aha… dobré vědět. Držím palce při další tvorbě. Jestli chceš, můžeme soutěžit. Ve zcela závěrečné fázi podobného soupeření ti může situace prozradit mnohem více o tobě… zcela překvapivě.

Rokio

zjentek: Ano, to by bylo bezva. Souhlasím.

zjentek

Tedy, ony ty účinky prokázány byly, což o to, ale nikterak se neprokázalo, že spotřebitelství kuřiva by z jeho spotřebitelů dělalo jakkoli slušné lidi. Naopak, IMHO jsou kuřáci psychicky dost v .rdeli, si myslím.