zvonisek

Existuje porucha tzv. plyšománie, nebo plynofikace? Existuje i algebra fobie?

Či jiná porucha jako např. Plyšofílie?

Nejlepší odpověď
annas

Plyšománie či plyšofilie mohou či nemusí být poruchou. Nikdy jsem neslyšela, že něco takového můlže existovat. Vyhledala jsem a našla toto:

„Plyšofile je odchylka, která se vyznačuje sexuálním zaujetím v plyši. Plyšáci, plyšové deky či jiné kusy oblečení a plyšových látek, všechno toto přináší plyšofilům vzrušení a uspokojení. Kolik máš doma plyšáků na poličce a kolik v posteli? “

http://www.stu­dentpoint.cz/b9/302-sex-vztahy/15172-devet-nejpodivnejsich-sexualnich-odchylek/#.V3Tjo6I­ahrE

"Zatímco v České republice nebyla plyšomanie ještě odborně popsána, například ve Spojených státech existují studie a pojednání, které se touto problematikou podrobně zabývají.

Podle nich je ,klasická' plyšomanie velká záliba v plyši, především pak ve vycpaných plyšových hračkách. plyšový méďa. Člověk, který tuto zálibu má, se nazývá plyšofil.

Plyšofilové se pak dále dělí na dvě skupiny. Do té první patří lidé, kteří nejsou postiženi žádnou sexuální úchylkou, nesbírají plyšáky kvůli tomu, aby dosáhli sexuálního uspokojení, jediným důvodem je to, že se jim plyšové věci líbí a že jim jsou příjemné na omak. Plyšová zvířátka také některým z nich nahrazují buď zvířata živá, nebo neuspokojivé mezilidské vztahy.

Druhou skupinu plyšofilů tvoří jedinci, kteří se liší v tom, že nemívají doma obsáhlou sbírku plyšových zvířat, stačí jim pár kousků a víc nepotřebují.
První skupina plyšofilů tou druhou opovrhuje a tvrdí, že jim kazí jejich pověst a že kvůli nim se na ně lidé dívají skrz prsty.

Může vzniknout plyšový fetišismus – viz odkaz.
Introverti mívají problémy s navazováním kontaktů, a protože nějaké kontakty potřebují, mohou je nacházet ve společnosti plyšových zvířat.''

Zdroj: http://moon.pis­menkuje.cz/7-plyso-manie.html

Plynofikace je zavádění plynu pro topení a svícení.
Poruchou trávení je plynatost, jde o jinou poruchu než plyšomanie. . Příčinou plynatosti = meteorismu je nevhodná strava a špatné stravovací návyky. Také nesprávná bakteriální flóra.

K doplnění otázky
„Hrůza z matematiky může být víc než jen psychická averze. Psychologové se ve své praxi setkávají s lidmi, kterým matematické úkoly skutečně působí fyzickou bolest .Američtí neurologové se proto podívali na to, proč při algebře mozek vysílá stejné signály, jako kdyby se člověk vážně zranil. atd.“

http://www.ty­den.cz/rubriky/zdra­vi/psychologi­e/matematika-muze-fyzicky-ublizovat-tvrdi-neurologove_251776­.html

Další odpovědi
mosoj

Jo, jo porucha plynofikace občas vznikne. Zejména po hrachu.

Drap

Kde jsi se dočetl o Algebře-fobii?. Z matematiky jako celku ano, ale je to fobie, ne diagnoza. Už jsem ti to několikrát psal. Pokud neumíš číst, nebo nerozumíš psanému textu, je zbyteční aby jsi porušoval kodex a stále opakoval nesmyslné otázky a otravoval tím ostatní.