David288

Dostal jsem upominku od policie za kouřeni na lavičce na náměstí. Bude to zapsané v trestnim restřiku nebo někde jinde?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Dostal jste trest napomenutí, ne upomínku. V trestním rejstříku to samozřejmě nebude. Orgán, který vás nepomenul, si bude přestupek pamatovat, takže bych doporučoval ho neopakovat, protože přístě by vás mohl potrestat přísněji.

Další odpovědi
Dochy

V trestním rejstříku jsou tresty uložené dle trestního zákona. O těch může rozhodnout jen soud.

nyjono

Toto není trestný čin, takže v trestním rejstříku to nebude, nicméně NĚKDE to zapsané bude.
A pokud bude přestupků více, určitě se ti to při nějaké příležitosti přičte k tíži.

Klaproth

Co to je upomínka od policie? Upomínky dostávám z knihovny, doufám, že mi to nezapisují do rejtříku.

tony2412

Vždyť je to jen přestupek…