Hufnágl

Ne, nedočkáme, dokonce to ani nijak nepovažuji za nutné.

To by se vám líbilo, pracovat kratší dobu a potom si stěžovat na nízký důchod, že?

Další odpovědi
paul1

Ano, dočkáme, ale nijak se mě to netýká,neboť...

jsem důchodce ( a bohužel už i zasloužilý). Ale myslím si, že k tomu jednou zákonitľ dojde.

Tomáš1234

Ne, nedočkáme, dokonce to ani nijak nepovažuji za nutné.

Nic takového tu fakt nehrozí :)

Kepler

Ano, dočkáme, ale nijak se mě to netýká,neboť...

Jsem důchodce. Ale pokud bych byl pracující, uvítal bych to radši, než zůstat zcela bez práce.

Smack

Ne, nedočkáme, dokonce to ani nijak nepovažuji za nutné.

da ny

Prostě pokrok nezastavíš, nějak na to názor zatím nemám.

Lidé by si museli zvykat, že narazí o víkendu na zamčené dveře ambulancí,
obchodů, provozoven aj. Málo výkonů/zisku = málo peněz = malá výplata.

Korejci mají zákonnou pracovní dobu 68/týden. Těžko říci, zda se bude víkend
jednou zkracovat nebo prodlužovat :)

Mnozí zaměstnanci mají již několik měsíců 3denní víkend a tedy 60% mzdy,
než byli zvyklí. Firmám to vyhovuje. Potřebná práce se zatím odvede, mzdové
náklady mají nižší.
Zaměstnanci a odborníci chybí v mnoha oborech,
kdyby odpadl jejich pracovní den…..
… zvýší se ceny, doba čekání, kratší provozní doba aj.

S touto „myšlenkou“, jak jistě víte, se počítalo již po r. 1948.
Dělníci budou pracovat kratší pracovní dobu, méně dnů. Pomáhat jim
budou roboti/přístro­je/později počítače.
Nebude nezaměstnanost. Zaměstná se více lidí. Mzda bude stejná a vyšší. ;-D
"Jiná možnos"t by byla pro mou odpověď vítaná.

nyjono

Prostě pokrok nezastavíš, nějak na to názor zatím nemám.

Je mi to zcela fuk, děláý, kdy a jak se mi chce a jak potřebuju.

anonym

Hufnágl: Ono těch faktorů je více a v praxi by to mohlo vypadat jinak. Vezmete si, že není to tak dávno, kdy se chodilo normálně do práce i v sobotu, pouze neděle volno. A taky se to ujalo. Samozřejmě nelze to brát bez výjimky.