bauerlukin

Dáte mi rady a tipy, jak se zbavit bolesti očí od PC?

Dobrý den, mam hodně bolavé oči, coz mám nejspíše z PC. Před pár lety jsem byl dokonce jaksi závislý… Byl jsem treba 11 hodin u toho počítače či mobilu. Teď už zavislak nejsem a jsem asi tak 2 h denně pred obrazovkou, ale mam pocit, že se na mně podepsalo, že jsem pred par lety závislý byl, protože mě ty oči bolí.

Chtěl bych se tedy zeptat na nějaké rady a tipy, čím bych si mohl ulevit od této bolesti, chci se jí zbavit. Díky předem

Nejlepší odpověď
quentos

Několik tipů přímo od očařky: PC nás nutí zírat do obrazovky bez mrkání, což oči vysušuje. Kdykoli si tedy vzpomeneme – tak často, jak to jen jde – přestat se na chvíli soustředit na obrazovku a zamrkat.
Když něco bolí, znamená to, že je to nadměrně namáháno, ideální tedy samozřejmě je dát očím odpočinout – tím nemyslím přímo spánek, ale příležitost dívat se jinak než dosud (ideálně do dálky – jít na vycházku do přírody apod.).

Další odpovědi
Drap

Nejlepší léčení je vypnout počítač a zapínat ho jednou za týden cca na 1 hodinu.

Funna

existují oční cvičení např. https://www.fy­zioklinika.cz/clan­ky-o-zdravi/ocni-joga-aneb-pecujte-o-svuj-zrak), ale než se ptát neodborníků tady, doporučuju navštívit očního lékaře…

paul1

Oči je nutné procvičovat, jako většinu těla. Nejlépe každou půlhodinu, je dobré kouknout z okna a oči zaměřit na vzdálenější objekt a snažit se je zaostřit. Stačí se dívat 10–20 vteřin a zpět na monitor.

RyuzakiKate

Kromě již uvedeného bych doporučila program f.lux, který „ohřeje“ modré světlo monitoru a je to pro oči daleko snesitelnější, případně i udělá obrazovku černobílou. Už bych bez toho nemohla na počítači existovat.

Funna

Drape…rada za všechny prachy a to doslova…práce na PC mě živí, nejsem si jistá, že se bude mému zaměstnavateli líbit, že dělám jen hodinu týdně .-))