Kelt

Dá se zabránit kýchání, prdění apod.?

Byla zde otázka, proč prdíme a kýcháme. Jistě proto, abychom se zbavili škodlivých věcí. Ale co kdybychom se tomu snažili zabránit? Nemyslím tak, že se necháme roztrhat, že si zacpeme nos nebo budeme stahovat svaly. To kýchání asi neovlivníme. Ale to prdění je spojeno s tvorbou plynů. A ty se tvoří při určité kombinaci potravin. Takže když nebudeme jíst jídla, která nám způsobují tvorbu plynů, tak nebudeme mít tendenci je vypustit a nebudeme „prdět“ . Ale je otázka, zda to nepoškodí zdraví. Jednak tím, že nám něco bude chybět a pak taky to, zda to "prdění " nemá nějaký zdravotní, ochranný efekt. Má na to někdo nějaký názor? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Hoši už řekli vše. Já přidám covidový vtip: Dříve, v době před covidem ,se uprdnutí maskovalo zakašláním. Dnes je zakašlání podezřelé, tak se maskuje uprdnutím.:-)))

Další odpovědi
Speed77

Na prdíky funguje zdravá (vyvážená) strava, pití bez bublinek, nesycené nápoje (nebo jen v malé míře), správné kombinace jídel a žádný stres a jiné negativní pocity (má to vliv na zpracování potravy, na žaludek, střeva atd…). Když máš vztek, zažíváš smutek, deprese, stres tak to v břiše pěkně vře a „bublá.“
Jde to vždycky zadržet, ale prý by se nemělo… plyny se vrací do těla, no a ony můžou být vážně toxické. :D

Na kýchání (i škytání) funguje zadržování dechu. Je to častá rada a plno lidí to zkouší, ale spousta z nich tvrdí, že to nepomáhá. Jenže ten trik je v tom, se nenadechovat, ale naopak vydechnout, co to jde a na chvíli zadžet dech. Nemusíš se přímo udusit a lapat po dechu :P :D Stačí pořádně vydechnou (až „do dna“ – vyfouknout to) a na pět až deset vteřin se nenadechnout. Potom se pořádně nadechnout a už to přestane. Je po problému. Fungovalo mi to vždy – na kýchání i škytání.

Kepler

Kýchnutí můžeme zabránit tak, že si zmáčkneme nos a dýcháme ústy. S prdíkama to je horší, protože patří k finálním metabolitům potravy, konkrétně anaerobním rozkladem potravy ve střevě. Můžeme jej pouze maskovat nějakým jiným hlasitým zvukem, nebo opatrně odpouštět společenským prdíkem – vzdušňáčkem a rychle opustit místo činu. Riskujeme ovšem to, že vypustíme cosi o oktávu výš, podobného pokusu naučit prdelku zpívat.

paul1

Kýchání je možné zastavit. Když cítíme, že se blíží, tak je třeba ukazováčkem si třít místo pod nosem. Co je proti prdění netuším.

cochee

Boj proti kýchání byl popsán správně, mi pomáhá poměrně silné přitisknutí místa, kde vyrůstá nos z obličeje mezi horním rtem a nozdrami, nejspíš nějaký akupresurní bod. Na škytání je poměrně spousta vychytávek a ne každá funguje u každého konkrétního jedince, například u mě spolehlivě na sto procent nefunguje žádná z nich… No a pokud se týká větrů – vlastní zkušenost, už dvakrát – pokud se ti podaří dostatečně dlouho odolávat „odfukům,“ tak ten plyn, respektive přinejmenším jeho zapáchající složka (což by měl být sirovodík), se nakonec rozpustí v krvi, krev jej roznese po celém těle a začne se vylučovat póry pokožky. Neboli – začne smrdět celý člověk. Naprosto vážně, jak píšu, už se mi to „povedlo“ dvakrát.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.